Lidská moč: hnojivo budoucnosti?



host - 175.130 (?)
3.12.2014 20:59

Dobrý večer. Úsměvná ale i zároveň poučná debata. Já osobně chodím močit na zahradu do předem stanovených prostor. Máme neoplocenou zahradu 5 000m a v horní části máme ničím nechráněnou ovocnou a zeleninovou část. To znamená, že na pozemek mají volný přístup prasata i srnčí zvěř. V začátcích jsem pojal podezření, že pach moče odpuzuje tyto zahradní škůdce. S odstupem času vím, že moč odpuzuje zvěř a tím pádem obdělávaná část zahrady je chráněná. Ke "značkování" vedu u naše vnuky. Vyzkoušejte. Zdeněk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 175.130 (?), 3.12.2014 20:59

Dobrý večer. Úsměvná ale i zároveň poučná debata. Já osobně chodím močit na zahradu do předem stanovených prostor. Máme neoplocenou zahradu 5 000m a v horní části máme ničím nechráněnou ovocnou a zeleninovou část. To znamená, že na pozemek mají volný přístup prasata i srnčí zvěř. V začátcích jsem pojal podezření, že pach moče odpuzuje tyto zahradní škůdce. S odstupem času vím, že moč odpuzuje zvěř a tím pádem obdělávaná část zahrady je chráněná. Ke "značkování" vedu u naše vnuky. Vyzkoušejte. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 219.3 (?), 6.12.2014 19:30

p. Vyslouzil - Ze by bulterierka mela agresivnejsi moc?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 187.79 (?), 6.12.2014 22:15

Víte, pane J. R., v debatě, která zahrádkáře dovede k úvahám nad větry ovlivňující spodní (nebo horní?) proudy, je asi dobré brát příspěvky s nadhledem.

Ve vší vážnosti se opravdu nedomnívám, že si na záchod přomontuji mobilní kadibudku, ale ráda tím nápadem straším svého muže a pár diskutujících zahrádkářů wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 7.12.2014 11:10

Pani Saffronio, slo mi predevsim o to, ze mocovina, ktera je podstatnou slozkou moci, neni v zadnem pripade nejakym zazracnym hnojivem. Vase 'konstrukcni napady' jsou jen dusledkem mylneho predpokladu. Ani detska moc neni zazracnym hnojivem a male ci mensi deti bych pomylenymi experimenty nestresoval ani okrajove. Zrejme patrite k tem, kteri netusi, ze mocovina se bezne prodava, doporucuji tedy zakoupit a jeji 'zazracne' vlastnosti vyzkouset. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 7.12.2014 13:18

Nesouhlasím s Vámi pane J.R. Mezi močovinu a močůvku nelze klást rovnítko. Mluvím o močůvce v širším slova smyslu, to znamená moč hospodářských zvířat včetně lidské, neboť metabolismus a vylučování mají lidé srovnatelný se zvířaty. Ve starší knize pro zahrádkáře je k močůvce napsáno: "Kromě základních živin obsahuje stimulační látky příznivě ovlivňující růst rostlin." Děti, které samy chodí na nočník nejsou nijak stresovány. Vylévání nočníku do WC a následné nakupování močoviny považuji za plýtvání. Nepoužívala bych pojem zázračné hnojivo, ale rychle působící fungující hnojivo zadarmo.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 7.12.2014 13:40

"Kromě základních živin obsahuje stimulační látky příznivě ovlivňující růst rostlin."... O jake stimulacni latky se konkretne jedna? Kupovani mocoviny za plytvani urcite nepovazuji a to z mnoha duvodu (hygiena, skladovani, potreba ci nutnost mit v danou chvili pozadovane mnozstvi). Nad malym deckem na nocniku bych urcite nestal, abych pak hned bezel 'zalit' cerstve vysazenou tresen. Mam na kraji dvora na zpevnene plose cca 1,5 m3 pilin, rozhodne nemam v umyslu je kompostovat pomoci močůvky a cely rok kolem toho chodit, nehlede na to, ze si pobliz hraji deti. Jako rychle pusobici hnojivo je (mimo kanadskych boruvek) daleko vhodnejsi ledek vapenaty (rovnez levny obdobne jako mocovina). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 7.12.2014 14:09

O jake stimulacni latky se konkretne jedna?...to vám samozřejmě žádný ekotrouba šířící podobné nesmysly neřekne, on jen ví, že tam jsou a že je jich tam plno.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.12.2014 14:28

Ten názor má spíš filozofický rozměr. Těžko lze spočítat,  jak velkou finanční a ekologickou zátěž představuje výroba ledku a močoviny a na druhé straně jaké náklady a rizika představuje vyčištění (či nevyčištění) odpadní vody od adekvátního množství moči. Běhat po každé potřebě s nočníkem na zahradu asi není to pravé. Ale zamýšlet se, zda je nutné (mám-li zahradu) moč splachovat do mísy a pak kupovat o to víc granulovaného dusíku, to mi k jen posměchu nepřipadá.
   Na fytostimulační látky v moči nevěřím. Ale že humusotvorné bakterie a žížaly mají zbytky exkrementů radši než  ledek, o tom jsem docela přesvědčen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 7.12.2014 14:39

Už to ukončete... prosííím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 7.12.2014 15:57

Pane Tondo, jaka Vy pouzivate hnojiva? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika