kravský hnůj - kam s ním?



host - 145.195 (?)
17.10.2009 20:56

hnůj a vápno??? tak to je jako by jste vůbec nehnojili

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 8.6.2009 12:10

Toxinů z plísní bych se nebál, pokud je nebudete konzumovat, nýbrž s nimi hnojit. Jsou to většinou složitější (obvykle polyaromatické) uhlovodíky, příp. bílkoviny, které rostliny přijmou až po jejich mineralizaci v půdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.223 (?), 10.10.2009 17:32

Rád bych věděl, je-li možno na zarytý kravský hnůj rozhodit ještě vápno. Díky, Laco Opava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 10.10.2009 20:45

Nedělal bych to. I když je hnůj zarytý, nezabráníte kontaktu vápna (třeba při silnějším dešti) s hnojem. Z něj se působením vápna uvolní dusík ve formě amoniaku, který buďto unikne do vzduchu nebo se přes zimu vyplaví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 235.12 (?), 14.10.2009 10:32
Děkuji, Laco, Opava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 145.195 (?), 17.10.2009 20:56

hnůj a vápno??? tak to je jako by jste vůbec nehnojili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 31.10.2009 22:49

Dobrý den, mám doma asi 10kg granulovaného kravského hnoje. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli ho mohu nyní na podzim rozsypat ke stromům (jabloně, neruňky, broskve, hrušně).

Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 1.11.2009 7:41

Dobrý den, granule rozsypte a zaryjte rycími vidlemi vždy pod obvodem korunky tak, aby se hnojivo dostalo ke kořenům.Na povrchu byste pohnojila hlavně trávu. Jinak je také vhodné nadělat pod obvodem korunky díry a nalít do nich hnojivý roztok. 10kg je dost malé množství ,rozpusťte je spolu s jinými kombinovanými hnojivy ve vodě v barelu a nalejte po dešti (do pěti až šesti děr po obvodu) ke každému stromku.Umělohmotný barel mně slouží jako pohotovostní zásobník živin pro cokoliv.Zálivku ředím vodou 1:10 podle potřeby.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.11.2009 7:57

 Přijde mi nelogické platit za sušení a granulování a pak granule rozpouštět a zalévat s nimi. Hnůj navíc není zcela rozpustný, takže část ze zálivky beztak zůstane na povrchu.. Těch pár desítek granulí bych použil nyní na podzim, nejspíš tak, že bych kolíkem či rycími vidlemy vypíchl po obv odu korun stromů co nejhlubší díry a do každé vhodil po jedné granuli. To mě jen tak napadá, sám jsem granulovaný hnůj nikdy v rukou neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 7.11.2009 20:38

Granule taky nekupuji. Vídám je však v obchodech a jsou tak drobné, že by asi jedna granule, a možná ani stovka, žádný strom nevytrhla. Pro kytičkáře bydlející v paneláku však sušený hnůj může znamenat jedinou možnost, jak přirozeně hnojit. Pokud jde o únik živin - i za normálního pH cítíte, jak odcházejí z čerstvého hnoje ne příliš vonné dusíkaté látky. Přidáte-li vápno dříve než se zmetabolizuje např. amoniak, silnější alkálie (vápno) ho zcela vytěsní (vysmradí) do vzduchu. To jsem tedy taky nikdy nezkoušel. Ale ani nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 16.11.2009 14:36

Zdravím Vás pane Vysloužile,

v jednom ze svých příspěvků se zmiňujete o nutnosti vpravování hnoje do země. Konkrétně o mizení některých živin. Možná máte na mysli dusíkaté sloučeniny - ale těch je i tak vždycky dostatek. Já osobně kravský hnůj k paprikám zásadně pokládám a mám s tím pouze dobré zkušenosti. Hnůj tak drží vlhkost, zamezuje růstu plevele a k tomu ještě dodává paprikám dostatek živin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika