Kávová sedlina



Stránky: 1,  2,  3   
Amálie - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 89.33 (?) 
2.3.2016 19:12, zobrazeno: 24772x

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je prokázáno, že by byl kávový lógr něčím prospěšný pro rostliny.

Děkuji předem za reakce.

A.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 144.84 (?), 2.3.2016 19:45
Dobrý den - perfektní téma. U nás to používáme na záhony s česnekem ve snaze omezit přitomnost háďátka. Jestli to funguje nevím, neznám relevantní výzkum, ale česneku se nám od té doby daří. Dále to dáváme i na kompost, když ho máme opravdu dost (máme presovač na kávu a maminka také - čili šediny máme opravdu dost), sypeme to i na záhony. Jsem zvědavý na reakce - k čemu to lidé používají, případně na odkazy na nějaký výzkum s tímto tématem,.. M
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 2.3.2016 20:07

 pokud máte na záhonku česnek, tak tam nemáte háďátko zhoubné (a není co omezovat).

Zbytkový obsah kofeinu působí jako repelent na slimáky, jinak je to uplně stejné s tím, že by jste na záhonky sypali bukové piliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Liki12 - (37) - 60.183 (?), 2.3.2016 20:03

Ano jistě, káva obsahuje mnoho minerálů (hlavně P, Cu, K, Mg, N), které se postupně uvolňují a tudíž působí jako dlouhotrvající hnojivo. Navíc káva odpuzuje mnoho škůdců, např. pro slimáky je už jen málo koncentrovaný roztok kávy smrtelný nervový jed. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 2.3.2016 22:11

Už se to zde probíralo. Nevšiml jsem si, že by logr slimáky nějak silně odpuzoval a kafe pít jsem je taky neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Liki12 - (37) - 60.183 (?), 2.3.2016 22:38

Já tedy mám s kávou výborné zkušenosti. Minulé léto jsem používal nevylouhovanou kávu, rovnou z pytlíku jsem obsypal sazeničky dýní a cuket a žádný slimák se jich ani nedotkl, kdybych toto opatření neudělal byly by jistě přes noc pryč. Není to ani až tak drahé jak se může zdát (1kg mi v akci vyšel asi na 80Kč), navíc je to i skvělé biologické hnojivo jak už jsem zmiňoval výše. A slimák kávu nemusí vypít, stačí když se s ní dostane do kontaktu jen vnější částí těla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 3.3.2016 8:52

Řekl bych, že to je asi tak jako se všema takovýma pověrama. Píše se, že slimáci nesnášejí kopřivy - u nás naopak kopřivy dokonce žerou. Píše se, že se nechají nalákat na nádobu v zemi naplněnou pivem - u nás je ignorovali. Píše se, že se vyhýbají česneku - u nás jich na záhoně s česnekem bylo stejně jako všude jinde. Píše se o odpuzování krtků psími chlupy - nefunguje. Píše se o postřiku z výluhu kopřiv na mšice - nefunguje. Atd... Všechny tyto zaručené rady, jak které látka skvěle funguje proti tomu a tomu škůdci bych bral s rezervou - moc pravdy na tom není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 129.186 (?), 13.4.2016 23:11

U mne již 3 roky funguje, že dám - li kamkoli nádobku s pivem večer, ráno je v ní utopeno cca 25 -  60 slimáků. Bohužel na celkové populaci to není nijak znát, a to ani kdybych dal takovéto nádobky každý metr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.41 (?), 11.4.2017 11:28
Možná záleží na značce piva :-) Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 253.93 (?), 6.5.2017 21:48

Výluh zo žihlavy na vošky funguje, mám to otestované niekolko rokov po sebe. Sú samozrejme odrody sladkých egrešov ktoré sú na vošky náchylné extrémne, napr. hinnonmaky gelb, tam ale stačí postrek opakovať 3x po sebe a vošky to výrazne potlačí. Upozornenie, pri prírodných postrekoch neočakávajte okamžitú genocidu hmyzu, priroda tak nefunguje, čakajte tak 80-90% potlačenie výskytu čo ale úplne postačuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika