Hnůj/ kompost při výsadbě ovocných stromů



host - 149.212 (?) 
20.3.2015 10:07, zobrazeno: 5101x

Chci se zeptat, zda je vhodné při výsadbě ovocných stromů přidat do jámy hnůj, nebo kompost... To že hnůj se musí dát pod vrstvu zeminy vím, ale jedná se mi o to, jestli nebude lákat hrtky a jinou "havěť" co by stromky mohla poškodit... Protože kdysi, když jsme vysazovali sazeničky okurek, tak jsme do jedného řádku přidávali do jamky kompost a do druhého ne... První rádek nám skoro celý zničili krtci, vždy v místě rostlinky byla hromádka a druhý řádek byl o poznání lepší... Předpokládám, že se za kompostem stáhly žížaly a za něma krtci...

Případně jaké "průmyslové" hojivo požít?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 25.2 (?), 20.3.2015 11:36

Nu lákat asi opravdu bude, ale nebude to kvuli vlastnímu hnoji ale kvuli potravě jež krtky a myši přitahuje.Ale jak jste sám poznal měli krtkomyšáci vyhlédnutou pouze jednu trasu, jinak by zničili veškerou výsadbu. Něco podobného jsem zažil v jahodárně. Tito mi zničili celé dva řádky vzdálené od sebe čtyři metry, ale řádku mezi se vyhnuly. Já jsem při výsadbě sadu preferoval výsadbu do zahradního substrátu, a kompost a hnuj přišel až na povrch, s jarním zarytím. Je pravdou, že v té době jsem vykázal i určité ztráty zničením kořenového balu stromku. V místech náhrady jsem potom použil králičák jako ochranu a železné trubky jako opěrné kuly s plašítkem..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 20.3.2015 11:44

Beru od kamošky vyčesané chlupy jejich psů, dávám je do jam pod stromy, rajčata, cukety-žížal plno, krtci berou roha k sousedůmwink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika