Chemie na zahradě



Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.67 (?)
23.9.2017 21:20

Chemii na své zahradě nepoužívám, nechci se zde s nikým hádat a přesvědčovat, že se má na své zahradě chovat ekologicky, ale na co jsem dnes náhodou narazil mi tedy vyrazilo dech:

Experti z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) poslední 3 roky testovali naše podzemní vody. Zjistili, že jsou významně znečistěny nebezpečnými pesticidy překračující limity někde i více než stonásobně. Odkaz na článek:

ČHMÚ: Většina podzemní vody v ČR je znečištěna pesticidy

A také reportáž.

Vím, že v zahradách se použije zlomek chemie v porovnání s poli, ale přece jen pokud někdo používá chemii dlouhodobě, X postřiků ročně proti každé možné breberce a používá v domácnosti vodu ze své studny, tak je to alespoň na zamyšlení...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 91.21 (?), 20.6.2008 19:03

To jsem potřeboval co s tím, snad mě to u nás vemou hasiči, dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.67 (?), 23.9.2017 21:20

Chemii na své zahradě nepoužívám, nechci se zde s nikým hádat a přesvědčovat, že se má na své zahradě chovat ekologicky, ale na co jsem dnes náhodou narazil mi tedy vyrazilo dech:

Experti z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) poslední 3 roky testovali naše podzemní vody. Zjistili, že jsou významně znečistěny nebezpečnými pesticidy překračující limity někde i více než stonásobně. Odkaz na článek:

ČHMÚ: Většina podzemní vody v ČR je znečištěna pesticidy

A také reportáž.

Vím, že v zahradách se použije zlomek chemie v porovnání s poli, ale přece jen pokud někdo používá chemii dlouhodobě, X postřiků ročně proti každé možné breberce a používá v domácnosti vodu ze své studny, tak je to alespoň na zamyšlení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.7 (?), 24.9.2017 7:38

Již v době minulého režimu, byly spodní vody kontaminovány zemědělskou chemií. Z praxe víme, že takový humbuk, věští rapidní zvýšení ceny dotyčné komodity. Samozřejmě se s chemií nepřestane a voda nevyčistí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.20 (?), 24.9.2017 8:28

To je vážně neskutečné, skoro i k pláči, že pro některé lidi je kontaminovaná voda kterou pijeme vlastně norma a měření váženou institucí ČHMÚ vlastně jen humbuk... Omlouvám se, pokud jsem váš příspěvek jen nepochopil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 24.9.2017 8:43

váženou institucí ČHMÚ...winklaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.9.2017 8:43

Košile je bližší kabátu. Vlastní ovoce bez červů, trávník bez plevelů či stromek bez mšic je většině lidí cennější než rostoucí výskyt rakovin, které beztak potkají někoho jiného...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 245.60 (?), 24.9.2017 11:57

Víte, zahrádkáři jsou ti poslední, kteří by na to měli nějaký vliv. Znečištění pochází z 99.99% ze zemědělství, z polí a sadů. S tím opravdu nikdo z nás nic nenadělá, chemie se bude používat stále, boť jinak by se lidstvo neuživilo. Ostatně ona už pomalu příchází doba, kdy je lidí tolik, že je neuživí ani pole udržovaná chemií. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.79 (?), 24.9.2017 8:59

tipl bych si, že za tím bude spíš snaha omezit dostupnost chemie, nejdřív pro ty nejmenší zahrádkáře a postupně dál, balení se pomalinku zvětšují, co šlo nedávno koupit na půl hektaru je dnes v pětilitrovkách a lepší to asi nebude. Ale je to logické, to by tak hrálo, aby si poddaní pěstovali jídlo sami a ani z toho neodváděli DPH. Až pojedete kolem zrzavýho zrandapovanýho pole, připravenýho na setí kukuřice pro bioplynky, nebo vám bude divný, proč po těch lánech řepky na "bio"naftu pořád lítá postřikovač, tak se nevztekejte, to aplikujou odborníci a neškodí to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.74 (?), 22.6.2018 14:34

Článek Voda v česku se stává neupravitelnou

To je k nevíře. A aby vodní zdroj vyhověl zdravotním limitům, tak se tyto limity tiše zmírní... (výjímku mělo loni 102 zdrojů)

Vlastně mě už to ani nepřekvapuje po zjištění, kolik lidí tady na fóru obhajuje nepostradatelnou chemii, která je údajně neškodná, beze zbytku se rozloží atd... Asi to tak má být, na něco se přece umřít musí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika