Aké je to hnojivo?



Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 147.153 (?) 
3.12.2015 18:31, zobrazeno: 5905x

Dobrý deň, v pivnici som našiel dve igelitky (nie origin. sáčok), a v nej sú nejaké granule. Myslím si, že to bude nejaké hnojivo. Na prvom obrázku sú granule veľké asi 3-4 mm, farba krémovo-biela (matná), nie je tuhá, môže sa ľahko rozmrviť. Na druhej fotke sú granule trochu menšie, asi 3 mm, biele, lesklé a sú tuhé. Vie mi s tým niekto pômôcť, čo to môže byť. Mám asi 5 - 5 kíl, a použil by som ich nasled. obdobie. ďakujem

1. fotka
1. fotka
2. fotka
2. fotka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 3.12.2015 19:57

1.  Ledek - buď amonný s vápencem nebo vápenatý

2. Močovina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 147.153 (?), 3.12.2015 20:17

A viete mi poradiť, ktorý ako a kedy sa používa? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.131 (?), 3.12.2015 21:51

Obojí jsou dusíkatá hnojiva. Ledek amonný s vápencem jsem používala k jarnímu hnojení ov.stromů a ov.keřú společně se superfosfátem a síranem draselným, lze jím ale přihnojit cokoliv, co potřebuje dotat dusík (třeba růže). Účinkuje pokud vím rychleji, než močovina. Tou jsem (špetkami) po týdnu od zasazení přihnojovala košťáloviny - později už ne, aby neobsahovaly moc dusitanů(dusičnanů?). Jinak ji používám k "pocukrování" trávníku - ale jen zlehka, když jí je víc, trávu spálí.

Když si to zadáte do vyhledávače, určitě tam vhodné použití najdete.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 3.12.2015 22:29

Lído, nejrychleji působí ledek vápenatý (při rozhození na povrch půdy) a močovina při aplikaci 5% roztokem na list. Ledek amonný (LAV27) je pomalejší s postupnějším uvolňováním, protože obsahuje jak dusičnanovou (ledkovou) tak i amonnou (čpavkovou) formu dusíku. Blbý je, pokud se to s LAV27 předávkuje, že uvolněný čpavek může rostliny popálit. Proto je dobré hrudky před rozhazováním dobře rozdrtit a dávat si pozor, aby někde nebylo "bíle nasněženo". To jemně "pocukrovat" je asi tak nejvýstižnější slovní popis dávkování. Pod stromy je to nejlepší, protože pokud se trávník spálí, stromům to povětšinou neuškodí (někdy i naopak, mírně spálený trávník stromům prospěje). Pozor taky na přihnojování po posekání s mulčováním nebo mulčování do 14 dní od rozhození LAV27.

Jinak k ověření, že ty sklovité granulky jsou močovina:
1) bez zápachu, snadno se rozpouští.
2) do dvoudecové skleničky dáte méně než decku vody a v ní začnete rozpouštět modrou skalici. Přisypáváte po 1/2 čajových lžičkách dokud je ochotná se při promíchání rozpustit. Pak do tohoto nasyceného roztoku začnete sypat pomalu po troškách ty sklovité kuličky. Pokud se začne vytvářet z modré skalice velký krystal chalkantitu, pak máte určitě močovinu.
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.226 (?), 3.12.2015 23:23

Moj typ je nasledovny:

1. obr: 5-Bromo-4-chloro-3-indolyl β-D-galactopyranosa

2. obr: Vajicka zaby z rodu Eleutherodactylus z Havajskych ostrovov (po expiracii)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika