Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jinak ještě ohledně toho zkusit nehnojit. Myslím, že zrovna letos jsem si průkazně vyzkoušela, že je to třeba. Loni jsme zryly záhon pro rajčata. Byl to léta zanedbaný záhon kde rostl jenom plevel. Koncem května jsem tam zasadila rajčata, pod a kolem každé sazenice jsem nasypala trochu substrátu pro rajčata smíchaného s kompostem 1:1. Ze začátku moc nerostly (asi kořenily), tak jsem je po dvou týdnech pohnojila organo-minerálním hnojivem. Od každé sazeničky odhrabala trochu země, nasypala doporučenou dávku hnojiva, zase navršila zem. Rajčata začala pěkně růst. Po čtrnácti dnech jsem to zopakovala (na hnojivu to bylo napsané), ale dávku už jsem dala raději poloviční. Rostly krásně, v půlce července už dorostly ke konci spirály a už začínaly červenat plody, tak manžel řekl, ať už je raději nehnojím a tak jsem přestala. Oni taky přestaly. Fazochy už nebyly třeba vyštipovat a nakonec jim úplně zaschly špičky i s květy. Takže teď už mám na rostlinách poslední nedozrálé rajčata a za chvíli bude po nich. Z toho jsem usoudila, že asi byla chyba přestat hnojit. Možná jsem je jenom měla namísto toho granulovaného hnojiva začít zalévat kristalonem plod a květ. Evidentně jim prostě něco chybělo a podle literatury mi přijde nejpravděpodobnější právě vápník, ale mohlo to být i něco jiného. Stačí to jako zkouška?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika