Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Půdy na vápencovém podloží nená třeba vápnit, obsahují vápence samy dost, někdy až moc. Některé stromy - např. broskvoně - jsou ta to citlivé a hledají se proto podnože odolnější k nadbytku vápníku.V Česku takových lokalit není až tak mnoho, na Slovensku, mnyslím, víc. Jak správně píše JG, vápník urychluje rozklad organických látek a uvolnění živin (mineralizaci). Pokud však půda nemá dostatek organické hmoty - a takové jsou všechny půdy, kde se hnojí výhradně minerálními hnojivy - pak vápník půdu jen víc ždímá a v podstatě ochuzuje. 
    Proto úplně nerozumím pěstitelům, kteří jako první krok všechno povápní a pak se ptají, co dál. Vlastně chápu, prachové vápno i mletý vápenec jsou relativně levné, dobře se rozhazují, efekt zabílení je viditelný. 
    Jak píše guru starých zahrádkářů R. Šrot, stačí orientačně hrst půdy usušit a zalít octem. Pokud šumí, má vápna dost a vápnit není třeba. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika