Značný ubytek listu - kala



nos - (5) - 41.135 (?) 
6.2.2019 16:12, zobrazeno: 3041x

Dobrý den už asi rok mam doma mam jistou kalu (přesný rod a název vůbec neznám) která mi v poklidu kvetla a rostla jenže celou zimu posupně přicházím o listy které nejdříve postupně ztratí barvu ze zalené na žloutou a pak upně sechnou a takle jto de už celou zimu nevíte náhodou čím by to mohlo být způsobeno???Podotýkam že zálivku jsem upravil a i teplotu na chladnější a ne u průvanu :Už jsem zkusil všemožné budu velmi rád pokud poradíte co by to mohlo být 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.2.2019 16:18

Trochu tušímwink Sice ji nemám, ale mám takový dojem, že kala na zimu zatahujesmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.163 (?), 6.2.2019 16:26

promin jsem v kytkách upný ameter co znamené že kytka zatahuje???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.16 (?), 6.2.2019 16:57

Měli jsme kalu asi před 15 let y. Byla již moc velká, tak jsme ji darovali. Pokud si pamatuji, tak na rodíl od ostatních kytek má ráda vodu a je doporučeno, aby v mysce pod květináčem stále byla voda. Suchý substrát květináče jí škodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.38 (?), 7.2.2019 14:33

Dobrý den. Suchý substrát kalám rozhodně neškodí, naopak ho vyžadují. Je to rostlina, která roste sice v bažinách, ale ty v létě totálně vysychají. A přesně tuto periody kaly vyžadují. Staří zahradníci pěstovali kaly k řezu v květináčích a tyto v květnu vždy překlopily na bok, aby na ně nedopadla voda z případné zálivky okolních kultur. Začali zalévat až na podzim.  Úspěšné kvetení tak bylo zaručené. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.37 (?), 7.2.2019 11:39

Mým kalám na podzim zežloutnou listy, tak pomalu přestávám zalévat, zimu přečkají v bezlistém stavu v původní zemině v klidu v chladnější místnosti. Zjara je vyklopím, dám do nové zeminy a když jim vylezou špičky, zase začínám zalévat a kaly obnovují růst.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika