liliochvostec



babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?) 
5.8.2008 14:04, zobrazeno: 12173x

Dobrý den.Nevíte někdo kdy se má vyrýt hlíza abych ji mohla přesadit?Děkuji za každou odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 41.2 (?), 5.8.2008 15:54

Já přesazuji lliochvostec po odvětu, když začne zatahovat, ještě dříve než se mi ztratí v zemi, to znamená tak srpen - září, následující rok pak kvete, na zimu místo přikrývám, aby byl v suchu, mám na něho skleněnou polokouli. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.35 (?), 12.8.2008 8:39

Souhlasím s tím zářím, to je ideální doba. Já na zimu přetahuji přes záhon starou krycí fólii, je pod n ív suchu, takže neuhnije a je chráněný i před jarními mrazíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 85.23 (?), 27.8.2008 12:44

Liliochvostec na zimu nepřikrývám, ale když jsem ho sázela, dala jsem pod něj asi dvoulitrový kyblíček písku. Kdosi mi to tehdy poradil, prý aby netrpěl přemokřením. Mám ho asi čtyři roky a květů je každým rokem víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
skalnickar - (7) - 33.1 (?), 22.10.2008 6:02
Vyžadují slunečnou polohu, půdu bohatou na živiny. Stanoviště musí být dobře drenážované, neboť rostliny při vyšší vlhkosti hynou, proto je vhodné rostliny po zatažení vyjmout, uložit do suché rašeliny a v září opět vysadit do zahrady. (není podmínkou při dobré drenáži) Místo musí být dobře drenážované, aby balo zajistěno suché přezimování. Sázíme do hloubky 20 cm do jamky dostetčně široké, aby kořeny byly volně rozprostřeny. Dno vysypeme hrubým pískem, do kterého cibuli usadíme, tím zajistíme odotok vody. První rok rostliny zakryjeme chvojím, v dalších letech už není potřeba. PO 4 - 6 je vhodné cibule přemístnit na nové stanoviště. Tím se obnoví jejich síla a květenství bude opět velké a bohaté. Rozmnožuje se semeny sebranými z dolních částí květního stvolu. Semena se uskladní na chladném místě. Vysévají se na podzim, do řádků vzdálených 17cm. na zimu zakrýváme. Na místě necháme růst dva roky. Po dvou letech mladé rostlinky vyjmeme, a na podzim zasadíme do brázd hlubokých 10 cm ve vzdálenosti minimálně 30 cm. Po dalších dvou až třech letech jsou cibule dostatečně vyvinuté pro krásné kvetení. http://skalnickar.blog.cz/0810/eremurus petrli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.218 (?), 1.5.2010 9:17

Ha ha. Tak to teda čumím! My pěstujeme Eremurusy už 30 let a nikdy jsme s nimi nedělali takové "fajšmekroviny" jaké tady čtu. Nemá rád trvale zamokřené půdy.To ano, protože pochází původně ze suchých a slunných stanovišť jako jsou např.stepy, ale jinak to je nenáročná a velmi houževnatá rostlina.Na světě jich je snad asi 40 druhů.Raší časně zjara a přestože se stává, že ji nějaký ten mrazík sežehne špičky listů, vůbec mu to nevadí. Zakrývat je na zimu není vůbec nutné.V pohodě snáší i nejtvrdší mrazy.Nikdy jsme je nezakrývali a máme jich tisíce.Dokonce ani myšim nechutná.Rovněž složité drenážování považuji za zbytečné.Pokud je sadíte do trvale mokré země, drenáž jim stejně moc nepomůže a kořeny uhnijí.Přesazovat lze rostliny až po jejím zatažení, kdy celá nadzemní část kompletně uschne.To se děje během srpna. Sází se na podzim a to lze provádět v podstatě dokud nezamrzne zem.Přesazovat je ale není nutné.Vydrží na jednom místě spoustu let.Pěstujeme dva kultivary menší "Bungei"  a větší "Robustus" /ten dosahuje výšky 3m/. Nechápu proč se z nich dělají takové "citlivky".,jak různě na internetu čtu. Spousu rostlin je citlivějších než Eremurus.Je to nenáročná trvalka s mohutným květenstvím s intenzivní vůní po medu.

jon.m@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika