Jiřiny mi nekvetou



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 100.217 (?) 
22.7.2007 18:10, zobrazeno: 59414x

Jiřina mi nekvetou. Za celé loňské léto (2006) čtyři keře vyhnaly dohromady dvě poupata, která se nerozvila. Letos znovu nekvetou. Copak asi dělám špatně? Poradí některá dobrá duše? Předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 157.104 (?), 24.7.2007 14:35
Dobrý den! Mám podobný problém, nemám s pěstováním žádné zkušenosti a letos jsem zasadila asi 10 druhů, objednaných, na obr. vypadajících nádherně. Některé nekvetou, jiné špatně, poupata shnědnou až zschnou, vyvinuté květy jsou nepravidelné, jakoby řídké. Moc mě to mrzí, prosím také o radu někoho zkušeného. Přeji všem hezké dny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.6 (?), 1.9.2007 17:15
Dobrý den, já dávám na jaře pod každou jiřinu kravský hnůj a dávám je především na slunné místo. Od července do října je mám tak neustále v plnném květu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.99 (?), 2.9.2007 0:25
A hlavně se nemají sestříhavat na podzim, pokud chcete, aby kvetly příští rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.67 (?), 2.9.2007 9:48
Sesychání poupat se mi taky stalo, začla jsem je víc zalívat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.34 (?), 10.1.2008 18:46

Prosím?? Jak sestříhávat? Vždyť na podzim se přece musí hlízy z půdy vyndat, nejsou mrazuvzdorné! Nebo tím bylo myšleno přezimovat  v celé velikosti? A navíc - jakékoliv sestříhávání nemá na kvalitu kvetení v příštím roce žádný vliv!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.8 (?), 6.5.2008 10:24

Tím bylo možná myšleno, že zatahující hlízy (kosatců) a květinové cibule "nenatáhnou" chorobu z listů, i když u jiřin o zastřihování slyším poprvé.

Pěstuji jiřiny v před větrem chráněném hlubokém polostínu s malou zálivkou plus cererit. Některým se daří, těm "obyč", jiné těší jen jeden rok.  Ale vykvetly vždy snad všechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Štefanovi - (7) - 93.100 (?), 2.1.2008 14:38

Syn pěstuje jiřiny asi 10 let, tak mu s nimi pomáhám. Především prohlédnout hlízy před výsadbou, všechny nemocné pryč!hlavně když mají na bázi karfiolovité útvary. Do jámy uleželý kompost, hrst cereritu, když je z jara sucho,konev vody. Hloubka výsadby  krček asi 10-15 cm pod povrchem.Slunné stanoviště. Pozemek na podzim zrýt a povápnit. Jiřiny jsou náročné na vápník. Zahrnovat kyprou půdou, ne vykopanými hroudami. Spon výsadby radši větší, aby mohl proudit vzduch, zamezí se tak houbovým chorobám a plísním. V době vegetace je vhodné hnojení postřikem na list. Jsou-li rostliny vysoké /podle odrůdy/, je dobré je vyvázat. Velkokvěté odrůdy je dobré vyštipovat k získání ještě větších květů. Prohlížet poupata, často je vyžírají škvoři. V případě zájmu se na mne můžete obrátit o podrobnější rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.36 (?), 12.1.2008 15:51

Je mi to opravdu záhadou, kde děláte chybu. Já jiřinky pěstuji mnoho let a tento problém jsem ještě nezažil, ale mohlo by jít o hloubku výsadby, příliš hluboko. Já jsem si zvykl na pěstování podobné pěstování brambor tedy postupnému přihrnování a zatím se mi to osvědčilo. To, že se poupata nerozvíjejí může být způsobeno mšičí medovicí na poupatech která poupata spolehlivě slepí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.234 (?), 15.2.2008 18:44

I já také pěstuji jiřiny ty vínové, květ  ani velký ani malý  a žádné špumprnágle stím  nedělám a dokonce je pěstuji ve velkých nádobách - kbelíkách v  kompostové už  uleželé zemině tedy  bez chemie.  A normálně prosperují a jsou krásné. Jen potřebují  dost  dle počasí  zalévat. Největší problém mám  se slimáky, kteří  se mi je snaží ničit, i pochopitelně ostatní rostliny. Nestačím je sbírat.Nepomáhá už nic. Musela bych prosypat tou chemií snad celou zahradu. Neporadil by někdo jak tento  a nejen můj problém  vyřešit. Díky moc.Přeji všem  hodně úspěchů v pěstování jakýkoliv  rostlin.    Jára z DKr.nad Labem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika