Japonské brambory - Stachys Sieboldii



Stránky: 1,  2   
host - 240.118 (?) 
16.2.2017 17:06, zobrazeno: 8615x
Dobrý den, dokázal by někdo poradit kde sehnat tuto rostlinu? Nmůžu ji nikde sehnat, děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 240.118 (?), 16.2.2017 17:33
Je to zdravá mrazuvzdorná, díky hlízám vytrvalá rostlina, která dokáže ze 100g hlíz vyprodukovat až 250kg. Někdy se objevuje v soběstačných permakulturních zahradách, ale v česku asi ještě ne. Kdyby o ní někdo věděl, budu rád.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 17.2.2017 8:14

Čistec jsem pěstoval, nic moc. Křehké housenky, něco jako topinambur. Ten koeficient množení je nesmysl. Z kila sadby 2,5 tuny sklizeň. A jako permalultura s takovým výkonem? Přijde mi to jako reklama stejné číslo odpovídá na dotaz. A při tom na každého na dotaz vyskočí na internetu místa, kde ji mají a i posílají poštou. Styďte se za své nekalé počínání 240.118angry!  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.118 (?), 17.2.2017 8:48
Zjistil jsem to na těchto stránkách: http://www.paukertova.cz/view.php?cisloclanku=2009120002 s permakulturou mám společné jen to, že jsem o ní dostal knížku. A tam je tato zajímavá exotická rostlina popsaná. Kdybyste poradil kde se dá sehnat budu Vám vděčný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.118 (?), 17.2.2017 9:02
No abych to ještě upřesnil, reklama se tomu příspěvku vpodstatě říct dá, ale právě na tu rostlinu, protože mi přijde zajímavá a přínosná, a protože se u nás vůbec nepěstuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.143 (?), 17.2.2017 21:28

Nějak tomu dotazu nerozumím - dala jsem do vyhledavače na Seznamu latinský název, a hned první odkaz je prodejce. Tak v čem je problém? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.118 (?), 18.2.2017 6:48
Jediný kdo ji prodává je Ivana Tischlerova, ale ta má vyprodáno, jinde už není vubec ani v nabídce; rostliny.net o něm jen píšou, a stejně tak všechny ostatní stránky. Kdyby někdo měl své, a byl by ochoten zaslat pár hlízek, nebo věděl o někom tak bych byl vevelice vděčný. Máme místo v předzahrádce, a rád bych ho "ubránil" právě pro tento čistec. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.118 (?), 18.2.2017 6:59
Zeptám se jinde, a jinak. Po dotazu jsem upřesnil o jakou se jedná rostlinu, protože jsem o čistci slyšel poprvé, stejně jako mé nejbližší okolí, a okamžitě následuje "odhalení" od nějakého antipřírodního detektiva, a pak připomínka od odborníka že to, kvůli čemu jsem se odhodlal sednout k počítači a hledat jak se nejlépe zeptat lidí, je vlastně úplně normálně k sehnání. Omlouvám se za své výlevy, ale tohle je opravdu divné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.143 (?), 18.2.2017 9:16

Necítím se být odborníkem, ale ten úplně první odkaz na Seznamu je http://www.zahradnictvi-eshop.cz/content/4-kontakty, takže Ivana Tischlerova to není. I když s touto firmou sama nemám dobré zkušenosti, zboží, které nabízeli, sice vždycky měli, ale ne v dobré kvalitě. přesto jsem u nich nepoučitelně několikrát objednala, právě proto, že měli to, co jinde není.

Taky můžete kontaktovat přímo paní Paukertovou na http://diskuse.nachvojnici.cz/index.php   - fungovala tam, a snad ještě funguje, výměna mezi pěstiteli, i když se tam nic neprodává.

Jen nevím, opět po zkušenostech, jsk dlouho tady odkazy vydrží. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.118 (?), 18.2.2017 13:28
Velice Vám děkuji, normálně na googlu by to člověk nenašel angry
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika