Curcuma



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?) 
6.7.2010 10:09, zobrazeno: 7918x

Dobrý den, dostala jsem kurkumu, trochu v dezolátním stavu a jsem trochu bezradná.Pěstujete někdo prosím tuto bylinu? Podělíte se o své zkušenosti?Předem moc děkuji, Micuko.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 128.155 (?), 31.7.2010 13:35

no v tomto stave, pomoze uz len ukoncit vegetaciu, prestante ju uplne polievat, az kym vsetko neuschne, potom po nejakom case ju mozete vyklopit, v zemi bude oddenok / oddenky, ktory ulozite niekam do pilin, alebo do suchej raseliny, alebo tak, tak aby ste videli na ten vegetacny koniec, ked sa prebudi sam od seba a zacne vyrastat, tak ho zasadte, ale nakolko to bude asi niekedy v zime, tak bude velmi dolezite mu zabezpecit maximum svetla, aby tie vyhonky neboli slabe a izbovu teplotu, pokial by nezacal vyrastat, tak ho zasadte az niekedy v marci a bude potrebovat tiez izbovu teplotu, svetle miesto, ale chranene pred priamym slnkom, pocas toho vegetacnehu kludu, by bola dobra tiez trochu nizsia teplota, ale nie moc! tak cca 15 stupnov, ale aby neklesla pod 10, oddiali to rasenie, snad az do jari, a nebude problem v zime s nedostatkom svetla, ale nie je to nutnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 31.7.2010 18:48

To je milé, děkuji za reakci.Mám takovýchto květináčů celkem pět, ale jen ten na fotce měl květ.Snad se mi podaří aspoň něco udržet do příštího jara.S teplotou mezi 10 - 15 st. nebude problém, snad jedině s tím dostatkem světla, květin je hodně, oken málo.Ale s tím si poradím.Ještě jednou díky, hezký den, Micuko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika