Canna nekvete



host - 41.195 (?) 
19.8.2018 11:09, zobrazeno: 2831x

Před třemi roky jsem dostala žlutou Cannu v hrnku, která krásně rozkvetla. Mám již delší dobu červené a oranžové, které každý rok kvetou, tak jsem hlízy přezimovala stejně, ale druhý rok vůbec nevykvetla a letos zase ne. Listy vyrostou nádherné, ale ani jeden květ. Nevím, jestli žlutá potřebuje jiné zacházení, ale zrovna ta žlutá byla nádherná a ji nechci vyhodit a doufám, že třeba příští rok... Prosím o radu jak na ni. Děkuji Jarmila

Canna
Canna
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 143.125 (?), 19.8.2018 21:27

Já mám 3 a všechny kvetou jak divé. Sázím každé dva roky do nové hlíny na balkonovky, zalévám pravidelně a každých 14 dní hnojím hnojivem na balkonovky (není to sice balkonovka, ale rozhodně jim to nevadí). No a hlavně jí dopřejte co nejvíce slunce. Moje jsou na slunci cca 8hodin denně. Jinak je mám v květináčích, protože nerostou tolik do výšky a jdou rychle do květu. Jinak na podzim je nechám uschnout, sestříhám je cca na 10cm a dám je do suchého sklepa, kde nemrzne. Občas zaleju, ale až když je hlína suchá. Tak v březnu je dám na světlo a začnu zalévat více. Žlutá určitě jiné zacházení nepotřebuje. Mám žlutou červenou a červenožlutou a všechny kvetou při stejných podmínkách. Takže hnojit+zalévat+slunce+radši v nádobě pokud chcete hodně květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika