Begonie problém



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
flam - (31) - 221.237 (?) 
30.9.2008 23:05

Begonie nemá cibuli, ale hlízu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 17.10.2008 19:20

To je pravda, že beg.nemá cibuli, ale hlízu.jak napsal flam.Ale já bych chtěla poradit začínajícím pěstitelkám.Pěstuji beg.už dlouhou dobu a nikdy nenechávám beg. v zemi, kde přes léto rostly.Já vím, že to většinou bez potíží přežijí, ale nemáte absolutně možnost zkontrolovat jejich zdrav.stav.Takže se vám může po zimě stát, že budou nahnilé nebo sežrané.Ze svých zkušeností tedy radím, vyndat ze země a oschlé uložit do pilin, rašeliny nebo popela a nechat v bezmrazé místnosti do jara.Zdravím všechny B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 18.10.2008 20:00

Já begonie také nevyndavám ze země. Pouze odeberu vrchní vrstvu a tu vyměním za novou a pěknou zeminu.  Myslím si, že pokud by byly nahnilé, nemocné, nebo jinak napadené, odrazilo by se to na listech.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 18.10.2008 21:56

Pokud se vám na květiny podívá v létě např, lalokonosec poznáte až na jaře, jestli se vám larvy také nepodívaly na hlízy.Zdravím všechny B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.226 (?), 18.10.2008 22:10

...a poznáte to velmi snadno, hlízy už tam nebudou, jen prach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 24.1.2009 15:07

Zkusila jsem přezimovat begonie líným způsobem-právě jsem je vydrolila z květináčů. Tři hlízy z pěti vydržely pobyt v nevytápěné garáži, a to jsem si na ně vzpomněla uprostřed nedávných mrazů... Ze dvou zbyly jen duté slupky.

Ty zdravé mám namočené ve vodě a váhám, zda obstarávat substrát ke klíčení, nebo raději přimíchat do staré zeminy trochu Kristalonu start. Jiné hnojivo nemám. No, já to rovnou udělám a zároveň  prosím o podporu i kritiku. Díky a zdar! H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lib. - (22) - 180.65 (?), 29.1.2009 19:01

Dobrý večer. Paní Hráběnko, vím, že jste zkušenou pěstitelkou nejrůznějších rostlin, ale myslím, že byste ty begonie rozhodně neměla zasazovat do staré země. Zvlášť, když už jste měla takovou ztrátu. Já při jejich výsadbě do čerstvé země (směs kompostu, koupeného substrátu a trošky písku) hnojím až později. Přeji hodně zdaru. Libuše

A pokud téma Begonie přilákalo i paní Bertu ( v tématu Pochlubte se svými balkónovými kytičkami, kde je sposta krásných květin, má 15.9.08 obr. begonií s takovou záplavou květů, o které se mi dosud ani nesnilo), dovoluji si otázku "Jak to děláte?" V jaké vzdálenosti jsou hlízy a jak a čím hnojíte. Mnohokrát děkuji za všechny rady. L.      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 31.1.2009 20:09

Dobrý večer, paní Libuše.Odhadla jste dobře, že mne téma Begonie přiláká.A teď k vašim dotazům.Beg.mám zazimované v pilinách, tak v polovině března je vyndám a nasázím do truhlíků se zeminou jednu vedle druhé, pokud se hlízy vejdou i 2 řady za sebe.Mám jich hodně, tak šetřím místem.Část hlízy musí být venku nad zeminou.Truhlíky dám na okna a zalévám, když pak už mají listy tak truh.otáčím, protože se "táhnou" za světlemKdyž už je stěhuju ven, mám na ně takové "truhlíky"od lizu pro dobytek o rozm.25x28x12.Ty naplním namíchanou zeminou, rašelinou a pískem 2:1:1 a přidám lžíci cereritu.Do každé nádoby sázím pouze 1 begonii.Pokud sázím do truhlíku dávám jen 2 na 50-ti cm.Hnojím týdně tak po 14 dnech po přesazení Kristalonem na květ.Já mám beg.pod střechou, slunce dopoledne a vyvazuji je nebo "podpírám",aby se nevylamovaly.Zdravím vás a přeji hodně úspěchů v pěstování kytiček B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lib. - (22) - 180.65 (?), 1.2.2009 11:40

Dobrý den. Paní Berto mnohokrát děkuji za ucelený návod k pěstování begonií. Vidím, že pokud jde o hnojení, jsem pěkný skrblík. To napravím. A ještě prosím otázku - výška těch "truhlíků" je 12cm? S pozdravem Libuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 1.2.2009 14:47

Ano, výška těch "kostek",jak jim říkám je 12 cm.Zdravím vás B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika