Ziziphus



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?) 
26.12.2008 21:39, zobrazeno: 57334x

Máte prosím někdo praktické zkušenosti s pěstováním čínské datle (Ziziphus ziziphus, Ziziphus jujuba)? Uvažuji o tom, že bych si ji pořídila. Něco jsem si o ní a jejích odrůdách přečetla na internetu, ale zkoušel jste ji někdo pěstovat? Díky za případné rady a zkušenosti!           Lída

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 21.226 (?), 27.12.2008 12:17

Mám ji asi 5 let loni a letos kvetla letos až na začátku září květy hned opadaly, ale i kdyby zůstali tak plody asi těžko stihnou dozrát. A to bydlím 20km jižně od Brna.Podle mě jen velkohubá reklamní akce zahr.společností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.194 (?), 27.12.2008 12:36

Trošku se přidám. Zahradnická fakulta v Lednici ji má vysazenou, a plody běžně dozrávají, sám jsem je několikrát jedl. Jen za sebe napíšu, že to ale žádný zázrak není, ale je to můj názor. Kdo to chce zkusit, tak proč ne. Třeba to bude pro něj přínos. Stanislaw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 27.12.2008 15:49

Ohledně doby kvetení by mělo být víc odrůd, některé i docela rané, ty by snad měly dozrát.Píšou, že je lepší sušená než čerstvá - to jsem právě chtěla vědět, jaké je chuti  :-)  nebo  :-( ? Lze ji umístit do poměrně otevřeného prostoru? U zdi už místo nemám.

Zatím děkuji - Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.114 (?), 27.12.2008 16:27

Tuto rostlinku pěstuji volně na zahrádce /280 m n.m./  jižně orientované, již třetím rokem, ale přírůstky jsou velmi malé. Keříček je vysoký cca 40 cm. Když jsem ji kupoval, měla asi už dva roky. Zatím mi nekvetla a tedy ani žádné plody neměla. Je to asi běh na delší trať. pavelm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PetrB - (3) - 160.13 (?), 1.2.2009 23:46

Zdravím. Já jsem tohle ovoce jedl v Číně a moc mě chutnalo. Ale je pravda, ze bylo dozráté v tamních podmínkách. Chuť i konzistence dužniny připomínala jablko, ale nebylo tak šťtavnaté. Ale na chroupání v kanceláři jsem si je od místních na ulici kupoval několikrát do týdne :-) Před odjezdem jsem nakoupil i na ochutnání domů a následně pecky vysel. Je to ale už 5 měsíců co jsem doma a zatím ani neklíčí -> ještě počkám - za to nic nedám :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.56 (?), 12.11.2009 16:54

Cicimek má takovou zvláštnost, že když požvýkáte list, tak přestanete vnímat sladkou chuť. Třeba to bude pro někoho to bude přínos.

Vladimír.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.155 (?), 31.1.2009 18:37
Taky ji máme na zahradě ve 2 kusech. Roste hodně pomalu, zahrada je v rovině (200 mnm), na jih, na zimu je nepřikrývám. Zatím ještě nekvetly, takže nevím, jak to bude vypadat. SS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 31.1.2009 23:10

Díky za informace, jak to vypadá, tak by se plodů možná dočkala vnoučata... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.164 (?), 10.2.2009 23:12

hodně tu záleží na odrůdě. K nám by to chtělo nějakou ranější.
Jednou byl článek v Živa o tom jak v Praze na dvorku mezi činžáky krásně roste a plodí.  Hotové plody jsem dostal z obchodu MAKRO, ale název na sáčku byl Obří datle.Hned jsem poznal že jde o zizyphus. čínané mají asi nejlepší odrůdy, ale ty velkoplodé by u nás asi těžko dozrály.
hodně štěstí v pokusech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika