Vypěstovali jste zralé plody banánovníků pěstovaného ze semene?



Stránky: 1,  2   
annie.b - (2) - 183.127 (?) 
19.1.2015 22:00, zobrazeno: 14765x

Vypěstovali jste někdo banánovník ze semínek, který měl jedlé a dozralé plody? Který druh je pro pěstování ze semen nejlepší? Někde jsem četla, že Banánovník Musjaa (Musa glauca) v našich podmínkách vůbec neplodí, jinde zase, že ano. Jaké druhy banánovníků pěstujete ze semen a máte od nich plody (za jak dlouho)?   

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 195.22 (?), 21.1.2015 9:39
Zdravím. Ze semen sice ne, ale bezsemenný se mi podařilo dopěstovat až k plodům. Pokud dáte správné podmínky a prostor, jistě lze dopěstovat i ten ze semene. Jen bych ale dodal, že Musa glauca neexistuje - zřejmě se jedná o banánovník Ensete glaucum, který však jedlé banány nerodí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.22 (?), 21.1.2015 13:42
Pokud by jste chtěla banán ze semen, aby zároveň i plodil, pak zkuste druhy Musa velutina nebo Musa"Helens Hybrid".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 252.33 (?), 1.2.2015 16:01

Lidově se někdy říká "Indiánský banán" stromku Asimina triloba. Ten pokud máte samosprašný, nebo máte více rostlin ze semen může i u nás zaplodit v teplejších polohách. Plod má semena velká asi 1cm, černá, nejedlá a asi i jedovatá. Dužnina plodu je jedlá, má vynikající chuť. Sazenice lze zakoupit u odborníků většinou členů "citrus clubu"  roubované neb očkované s cedulkou odrůdy a jsou dosti drahé, asi 1000 až 2000kč kus.Vyroste z nich stromek asi 3-4m vysoký.V některých letech zaplodí i u nás.
S banány nemám zkušenosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.9.2016 19:32

pokud dáte správné podmínky a prostor...

Minulý týden jsem si mohl prohlédnout několik banánových plantáží a zahrádek a zdá se mi, že ten prostor by nebyl až tak kritický. Ani snad ty letní teploty, voda a zemina. Jen to teplo v zimě +20 (ani to světlo) asi na zahrádce neuděláme. Škoda. Ten metrákový trs banánů bych dokázal uplatnit.

Banány 1
Banány 1
Bnány 2
Bnány 2
Banány 3
Banány 3
Banány 4
Banány 4
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 228.121 (?), 21.9.2016 20:48

Jen tak z nostalgie už několik let udržuji banánovník, který jsem si přivezl jako odkopek z plantáže z Kanárů. Udržuje si stále do 6ti listů, není nijak velký. Občas tvoří oddenky, které už jsem 2x přesadil (když původní rostlina chcípala). Výšku má stále tak 1m, nijak se nevyvíjí. Pochybuji, že většina z nás může dát rostlině takové podmínky, aby zdárně rostla, nebo dokonce plodila. Považuji to za znásilňování, které bez velkého skleníku s vhodnou teplotou, vlhkostí a světlem nikdy nebude fungovat. Už to asi pomalu vzdám, protože ten chcípák ani nevypadá nijak pěkně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 22.9.2016 8:57

Vytvořit vhodné podmínky není zase tak těžké. Lze sehnat i banánovníky, které lze mít trvale na zahradě (jen s krytem přes zimu), a mají jedlé plody. Nejen již zmíněný Musa "Helens Hybrid", ale i Musa "Yunnanensis", Musa "Cheesmani", Musa "Thomsonii"a některé další, které mají menší plody, ale jsou i třeba ještě víc otužilé např. Musa "Sikkimensis".

Já po plodech nijek zvlášť netoužím (rostlina po odkvětu uhyne). Už jsem si napěstoval pěkný "lesík". Obecně se říká, že banánovník vykvete po cca 60 listech. V době růstu vyžaduje hodně vody a extrémní pravidelné hnojení.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 22.9.2016 12:20

Pěkné!

A pak že nejsme banánová republika?!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.90 (?), 25.9.2016 13:30

Jde to i bez hnojení, zatím mám tento a tchýně vypěstovala banánovník s plody... myslím, že zhruba po 4-5 letech začnou plodit...

Banánovník
Banánovník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 16.90 (?), 25.9.2016 13:39

tady je vidět líp


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika