Tomel pro republiku



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.224 (?)
17.11.2016 13:20
Zdravím všetkých priaznivcov hurmikaki. Tak som to dnes obral - necelé 2 bedničky. To že tento rok tomelu neprial, viete všetci čo ho pestujete. Týka sa to nielen množstva, ale aj kvality. Na druhej strane - koncom apríla som sa triasol či vôbec stromy prežijú... A našlo sa aj zopár pekných plodov (foto 3 a 4). Dúfajme v lepší rok 2017. IH




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.224 (?), 16.10.2016 9:28
Hurmikaki - počasie tonto rok úrodu poriadne preriedilo, ale niečo predsa len bude. Plody sa začínajú sfarbovať do žlta. Za posledný mesiac už nespadol ani jeden. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 16.10.2016 10:44

nádhera Ivane, me srdce přímo zaplesává, jaká je to odrůda? dela semena?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.215 (?), 16.10.2016 11:37
Pre Mirdu: Bohužiaľ neviem aká je to odroda, strom som sadil v r.2012 a bol označený len ako "Kaki". Semená netvorí. Pre Mimmo: Tiež ich nechávam ošľahnúť mrazom a až potom oberám, musia byť vtedy už oranžovočervené. Listy v tej dobe už všetky opadajú a strom vyzerá naozaj zaujímavo :-) IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 16.10.2016 11:24

Taky je ještě nemám plně vybarvené. Jedlé budou až po prvních mrazech.

KAKI (Dunaj na D. lotus)
KAKI (Dunaj na D. lotus)
Kaki 2
Kaki 2
Kaki 3
Kaki 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.210 (?), 4.11.2016 17:49
Hurmikaki - za posledné 2 dni zhodilo takmer všetky listy. Plody zostávajú, tak ako to má byť. Pekné by to bolo ak by nasnežilo... Napokon sa úroda ukázala byť celkom slušná, nejako to bolo medzi tými listami schované :-) IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.155 (?), 10.11.2016 16:45
Hurmikaki. Všetky plody na strome, všetky listy pod stromom... Pre stredoeurópskeho pestovateľa jabloní a hrušiek dosť nezvyčajný pohľad. Pre hurmikaki ale normálna situácia, ešte potrebuje trochu času a hodili by sa aj mrazíky. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.224 (?), 17.11.2016 13:20
Zdravím všetkých priaznivcov hurmikaki. Tak som to dnes obral - necelé 2 bedničky. To že tento rok tomelu neprial, viete všetci čo ho pestujete. Týka sa to nielen množstva, ale aj kvality. Na druhej strane - koncom apríla som sa triasol či vôbec stromy prežijú... A našlo sa aj zopár pekných plodov (foto 3 a 4). Dúfajme v lepší rok 2017. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 18.11.2016 6:57

Prostě nádhera! Mám jeden ještě mladý stromek ve velkém květináči a mám problém.  Nevím, kam ho mám nasadit. Bezradně bloumám po zahradě a po dvoře a nic kloudného mě nenapadá. Ještě mám k dispozici místo ve vinohradu na krásném jižním svau, letos tam nic nezmrzlo, doma ano. Jenže se obávám toho, že pokud stromek náhodou zaplodí, plody sklidí někdo jiný. Tož včil babo raď!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 18.11.2016 7:47

Pěkná úroda. Při mém květníkovém pěstování si mohu dovolit jen pár plodů na rostlině. A pořádně se vybarvují na zimovišti až kolem Vánoc. Letos jsem je musel uklízet ještě s minimálním opadem listů, takže mám teď na zimovišti svinčík...

Letošní přírůstek do kolekce, Mela:
Letošní přírůstek do kolekce, Mela:
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.24 (?), 18.11.2016 17:15
Pre Tetu Janu: Kam vysadiť je dilema, správne stanovište je dôležité. Podľa mojich skúseností je podstatné, aby bol stromček chránený pred studeným vetrom (ten je u nás od severu alebo severozápadu). To je asi ešte dôležitejšie než dostatok slnka (ja mám hurmikaki na takom mieste kde je v priebehu dňa aj tieň). Ideálne by bolo slnečné miesto chránené múrom či stenou od severu. Ale nie vždy sa to dá. Možno ten vinohrad by nebol zlý, inak málokto vie čo hurmikaki je a môžno aj zlodeji by mali akýsi rešpekt... IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika