Tomel - pěstování v nádobě



Stránky: 1,  2   
host - 131.34 (?) 
4.10.2019 19:13, zobrazeno: 4226x

Pěstujete někdo tomel v nádobě s tím, že ho na zimu dáváte třeba do skleníku? Pokud ano, s jakými výsledky? Jak plodí? A jak velká nádoba je potřeba?

Děkuji :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.10.2019 20:02

Pokud jde o tomel v nádobě, nemám se čím chlubit. Tříletá rostlina v asi pětilitrovém květináči roste špatně a neplodí. Po prvých mrazech ho nechávám ve sklepě, dokud nezačne rašit. Pak jde na okno v garáži a v květnu ven. Potřeboval by asi hodně veliký květináč. Mám ji pro jistotu, kdyby mi venkovní tomel zmrznul. Venku mám (v 210m) asi pětiletý strom vysoký 4 metry. Má asi sto plodů. Nezalévám ho, nestříkám a ani ho nehnojím. Roste pod ním tráva. Soused k němu však pouští slepice, což mu zřejmě pomáhá. Nemáte někdo semena D. lotus? Zkusil bych si udělat ještě několik sazenic na ven.

Tomel ve volné půdě (odrůda Dunaj na D. lotus)
Tomel ve volné půdě (odrůda Dunaj na D. lotus)
Tomel v květináči
Tomel v květináči
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 4.10.2019 20:13

Mám tomel ve velkém kontejneru (bohužel objem nevím) od loňského podzimu, přes zimu byl v garáži. Nyní na něm dozrávají 4 plody. Zítra vyfotím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 146.138 (?), 4.10.2019 21:25

Ja som neodolala a kúpila si na Agrokomplexe Tomel Rojo Brilante v kvetináči s už nasadenými 2 peknými plodmi, doma som ho presadila do väčšieho kvetináča, plody sa už vyfarbujú do oranžova, listy začínajú opadávať. Včera som ho preniesla do studeného skleníka. Rozmýšľam, ako ho zazimovať.  V studenom skleníku mám obyčajne teplotu o 5 stupňov vyššiu, ako vonku. V garáži je stále nad nulou, v rozmedzí 5-15 stupňov, podľa teploty vonku, ale tma.

Čo mi poradíte? Obaliť ho v tom skleníku, príp. aj kvetináč zatepliť, alebo ho v hrozbe väčších mrazov preniesť do garáže?

  Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 35.51 (?), 5.10.2019 13:49

najděte si kolik je u této odrůdy udávná odolnost. Ja květináčová Tipa nechávám venku do -10 a pak jsou do sklepa. Tma jim nevadí, pokud nezačnou růst teplem. odolné odrůdy zazimuju venku. Se skleníkem nemám extra dobré zkušenosti, při slunečném počasí je tam třeba +15, rostlina může jít do mízy a pak přijdou mrazy -20 a ve skleníku bude taky -15

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 5.10.2019 18:00

Tady je dnešní foto. Vedle kontejneru je 5 litrová konev pro porovnání velikosti.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 146.138 (?), 6.10.2019 8:24

Toto je dnešné foto toho Rojo Brilante, kúpeného v polovici augusta na Agrokomplexe, pôvodne bol v 5l kvetináči, presadila som ho po prinesení zatiaľ do do 8 l pre ľahšiu manipuláciu v zime, uvidím, ako budem pokračovať na jar. Eva T


Rojo Brilante
Rojo Brilante
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 202.202 (?), 30.10.2019 12:14

Dobrý den,

máte krýsný tomel venku. Chtěli bychom jeden do nevytápěného skleníku. Co máte za druh? Máte tip kde ho koupit?

Díky

B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.34 (?), 6.10.2019 10:02

Moc všem děkuju za postřehy.

Evo, nedivím se, že jste neodolala :-)

seky, právě o nějakém takovém kontejneru jsem uvažovala. Mimochodem, jakou to máte odrůdu? S těmi plody vypadá ten stromeček fakt krásně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 6.10.2019 10:30
Je to odrůda Jiro.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika