Tomel japonský (Dyospiros kaki)



host - 81.205 (?)
6.11.2009 2:09

Prosila by som o radu : Vlani na podzim som zasadila Sieberzom zaslany asi 1m vysoky stromcek Kaki a v zime, ajked bol obaleny mi zhora zamrzol (-20°C). Na jar vsak vyhnal (zo stepenca) 2 silnejsie a 2 slabsie asi 50cm. dlhe vetvicky, ktore vyzeraju zdravo. Ale teraz si neviem rady. Mozem ho pestovat ako ker? Alebo odstrihnut tie dve slabsie a pestovat ho ako dvojstromcek - prave tie 2 haluzky su v tvare V. Budem Vam velmi vdacna za radu. Blanka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 81.205 (?), 6.11.2009 2:09

Prosila by som o radu : Vlani na podzim som zasadila Sieberzom zaslany asi 1m vysoky stromcek Kaki a v zime, ajked bol obaleny mi zhora zamrzol (-20°C). Na jar vsak vyhnal (zo stepenca) 2 silnejsie a 2 slabsie asi 50cm. dlhe vetvicky, ktore vyzeraju zdravo. Ale teraz si neviem rady. Mozem ho pestovat ako ker? Alebo odstrihnut tie dve slabsie a pestovat ho ako dvojstromcek - prave tie 2 haluzky su v tvare V. Budem Vam velmi vdacna za radu. Blanka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 6.11.2009 10:35

To záleží hlavně na vás co chcete, když necháte jen jednu větvičku, tak budete mít zase stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vasej - (3) - 152.225 (?), 6.11.2009 12:03

Tak to je opravdová paráda. V jaké oblasti jsou tyto tomely pěstovány a na jakou podnož jsou roubovány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vasej - (3) - 152.225 (?), 6.11.2009 12:05

V jaké oblasti jsou pěstovány a na jaké podnoži. Výsledek je prostě nádhera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.171 (?), 15.6.2010 17:47

Mám dotazu.Sazenice tomelu nejspíše omrzla. Chtěl jsem ji vyhodit, ale nakonec jsem ji přihrnul na kompost a nyní koukám, že těsně nad roubem, nebo v roubu znovu vyráží. Mám ji znovu zasadit a nebo se bude jednat o vyrašení z podnože?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.138 (?), 15.6.2010 20:31
a to máme ako vedieť, odkiaľ vám to raší, keď to ani sám neviete? my tu rastlinu na rozdiel od vás nevidíme. nechápem, čo chcete počuť alebo aké rozhrešenie chcete.. veď sa na to pozrite, odkiaľ to raší a rozhodnite sa sám. nepíšete akú sadenicu máte -či D. kaki alebo D. virginiana. podľa listov by ste mohli rozoznať lotus, virginianu, alebo kaki. niečo z toho máte ako podpník, niečo ako naštepenú časť. ale keďže tento váš príspevok má nulovú výpovednú hodnotu, ťažko radiť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.194 (?), 14.10.2008 0:09

Těch -16°C se mi jeví jako nedostatečná mrazuvzdornost (potřebuje kvalitní kryt - a co s ním až bude velký, taky dlouhá vegetační doba-vetšinou nestihne dozrát) takže nejvhodnější bude umístit ho do studeného skleníku. Nejlepší pro venkovní výsadbu je diospyros virginiana a radši ranné odrůdy (Meader, Early Golden).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.167 (?), 20.11.2009 21:21

Objednala jsem si Tomel (kaki) od fi. Sieberz, zasadila do zeme, dari se mu velmi dobre.  zasilaji kvalitni zbozi, vse se mi ujalo a prosperuje. Navic jsem neskusena zacatecnice. Preji hodne zdaru!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.16 (?), 6.6.2008 20:57

v lidlu právě prodávají tomely s peckama, kvalita nic moc, ale jako levný zdroj semen se vyplatí koupit.Jeden plod za cca 9Kč 1 až 4 semena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.15 (?), 19.10.2009 21:52
nyni je doba na sklien tomelu, nema tu nekdo nove fotky a poznatky okolo kaki? diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika