Stříhání kiwi



host - 191.140 (?) 
3.6.2009 15:32, zobrazeno: 33606x

rád bych věděl, jak správně stříhat kiwi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 202.78 (?), 3.3.2012 21:39

Podle klasického doporučení se kiwi stříhá jako víno. Když tak koukám na ty svoje rostlinky, tak musím říci, ano, bude to jako víno. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.78 (?), 4.3.2012 16:28

Teď mě napadlo, že to možná nebyla otázka, ale měl to být odkaz, který se nepovedlo vložit. Když jsem před nákupem kiwi hledal informace, tak to všechno bylo na jedno brdo, někde jsem dokonce našel jen suché konstatování ve smyslu, že kiwi plodí na jednoletých větévkách. Doporučil bych podívat se na kiwiland.cz, tady je to asi nejlépe vysvětleno bez ohledu na zvolený typ vedení kiwi. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 9.3.2012 23:16

Kiwi mi ostrihal nejaký zajac...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.198 (?), 10.3.2012 20:08

Radšej menej ako viac - aj na 5 očiek, aby ti kvitlo. Neskôr ho môžeš skrátiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 10.3.2012 20:34

Ten zajac očká nepočítal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.78 (?), 10.3.2012 21:58

Jestli Vám to vzal až u země, tak je to jasné. Já to mám naštěstí zkusmo na balkóně, ale zas jsem pro změnu nezvládl růst po opoře, takže teď nevím, kam střihnout. Rozhodl jsem se to proto nechat jak je a jen zakracovat výhony rostoucí mimo. Ono to přeci musí zaplodit i tak :) Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.50 (?), 8.5.2012 9:22

mam prozbu kdy mamkivi ostrihat mam ho tri roky ešte neplodil kde delam chybu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 202.78 (?), 9.5.2012 8:11

Kiwi bude plodit i bez střihu, střihem se jen ovlivňuje množství + kvalita plodů a redukuje velikost rostliny. Pravidla jsou podobná jako u vinné révy, vyhnout se tedy zejména předjaří (kvůli slzení na řezných plochách). Co se plodnosti týče, podle dostupných zdrojů je to všude vesměs uváděno od 3 roku dále, takže pokud Vám zatím nekvete, je třeba ještě nějakou tu sézonu posečkat. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika