Škůdce kivi



host - 18.164 (?)
21.8.2009 13:42

Záleží na druhu kiwi, jaký máte. Aktinidii někdy ožírají kočky, něco v tom cítí. Kolomiktu někdy ožírají plzáci, ti velcí.U potoka ji sežerou úplně a zničí, každý rašící klíčer užerou až už nemá z čeho rašit.
Z nemocí prý někde existuje aktinidiové padlí, ale to jsem ještě neviděl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
olgaskrlova - (2) - 206.63 (?), 17.8.2009 21:51, zobrazeno: 13115x

Prosím o radu: na jaře jsem zasadila sazenice kivi arguta. Nyní jsem zjistila, že neroste.Všechny konce lián končí suchou 5 až 10 cm hnědou liánou.Co s tím?Poradí mi někdo o co jde??  Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.20 (?), 19.8.2009 22:05

Kiwi prozatím škůdci a chorobami netrpí, ale jakoby odumření části výhonu je normální a rostliny to dělají když mají už něčeho málo. Tedy klidně vody a živin. Jsou to rostliny mělce kořenící, píšete že na jaře nasazené, tudíš ješte né zrovna moc zakořenělé. Při velkém suchu a malé péči Vám klidně odejdou uplně. Zkuste se o ně starat a oni se Vám oplatí výbornými plody. Tomuto ovoci se věnuji na jiném foru kde najdete spoustu rad. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
olgaskrlova - (2) - 206.63 (?), 21.8.2009 5:35

Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.164 (?), 21.8.2009 13:42

Záleží na druhu kiwi, jaký máte. Aktinidii někdy ožírají kočky, něco v tom cítí. Kolomiktu někdy ožírají plzáci, ti velcí.U potoka ji sežerou úplně a zničí, každý rašící klíčer užerou až už nemá z čeho rašit.
Z nemocí prý někde existuje aktinidiové padlí, ale to jsem ještě neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
metalwarrior665 - (34) - 192.74 (?), 23.8.2009 11:00

Mně sežrali kousek samce arguty, když byl ještě malinký. Odstranil jsem mulč z blízkosti a dal kolem něj rozřízlou petku a už ho nežerou.

Jinak s mi kiwi zdá taková problémová rostlinka, Abrosia mi odešla skoro úplně, listy postupně žloutly a vůbec nerostla, teď jsem ji stříhnul a nechám ji být. Vody měla dost, ani sucho ji nepomohlo, nevim čím to bylo.

Další samec a samice rostou, ale na listech je občas takový nažloutlý povlak, ale jinak jsou v poho. Zajímávé je, že samec vypustil jeden dlouhý šlahoun s mini lístečkama a už obtáčí plot, zato samice pár malých výhonků s velkými listy a točit se jí nechce zatím:)

Jsou zasazené asi v červnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 15.99 (?), 16.6.2014 22:15

Zdravím, mne sa objavili na argutách tieto potvory. Zobral som ich z vrchnej strany listov. Čo sú to za škodci? Ďakujem

škodci na argutách
škodci na argutách
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 16.6.2014 22:19

Mšice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 15.99 (?), 17.6.2014 0:32

myslíte Mšice střemchová? To sa mi najviac podobá. Myslel som, že to budú asi svilušky, lebo mšice(vošky) bývajú väčšie a na spodnej strane sa mi zdá pavučinka s čiernymi bodkami - no možno sú tam aj tie svilušky...

Netuším kde sa to tam vzalo, mám to v byte na okne a hlinu prevarenú. Hlavná vec, že kiwi nemá mať škodcov a to skúšam len zakoreňovať malé odrezky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 17.6.2014 6:34

Mšice nalétávají, a pro svilušky je teplé a suché domácí prostředí zn. ideál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika