Psidium



Stránky: 1,  2   
host - 32.167 (?) 
11.9.2013 10:31, zobrazeno: 17187x

Dobrý den,

koupil jsem si Psidium a na některé listy mi začaly usychat a objevili se tam fleky, viz foto. Co s tím? Nevíte někdo z čeho to je?

děkuji za radu


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 32.167 (?), 11.9.2013 10:32
.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 11.9.2013 15:26

Jako prvou možnou příčinu bych si tipnul sluneční úpal, pokud byla rostlina umístěna na okenní parapet okna s expozicí jižních směrů bez záclony, přičemž předtím (například u předešlého majitele, výrobce) vyrůstala v polostínu. Vyrůstají z pupenů nové lístky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.59 (?), 12.9.2013 17:51

z pupenů nové listy zatím nevyrůstají, jsou tam malé a na nich jsou ty fleky taky. Dá se rostlina nějak zachránit? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 12.9.2013 19:06

Za léta, co jsem psidium pěstoval, jsem s ním neměl žádné problémy ve smyslu chorob typu plísní a mykóz. Proto si myslím, že se jedná nejspíše o nějakou fyziologickou poruchu. Může to být například poškozením kořenů například z důvodu trvalého přelití, přehnojení, či výsadby do toxického substrátu. Můžete prosím uvést, co se s rostlinou dělo od okamžiku, kdy jste ji přinesl domů a jak s ní nakládáte? Projevila u vás doma ta rostlina nějaký způsob růstu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 32.167 (?), 13.9.2013 9:30

rostlinu jsem koupil a dovezl domů, byla v malém květináči a kořeny už lezly ze spodu, po 4 dnech doma jsem ji přesadil do rašeliny do většího květináře a zalil, dal jsem ji na parapet a teď je za oknem na parapetu - slunce už stejně nesvítí tolik. od té doby rostlina neměla žádný nový list i na malých listech se projevily tyto fleky. Nyní se listy kroutí a zesychají. Moc nezalévám ale nenechám vyschnout rašelinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 13.9.2013 11:51

Do rašeliny surprise?!

Koukla jsem do chytré knížky a pan Šamla píše o Psidiu: "Zemina: nevyžaduje zvláštní složení půdy. Má býti výživná, propustná, dobře drenážovaná. Substrát v nádobách by měl mít toto složení : 2/3 dobré zeminy, 1/3 kravského hnoje, listovky, šterkopísku."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 13.9.2013 12:28

Vezměme to logicky: rostlina zdárně rostla, byť v malém květináči až do okamžiku, kdy byla přesazena do "rašeliny" a pak umístěna na parapet. Zde bych i hledal příčinu jejího vadnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.167 (?), 13.9.2013 14:32

mám ještě jednu tu samou rostlinu, jednu doma a jednu v práci. Tu první jsem koupil někdy v červnu a udělal jsem s ní to samé, také přesadil do rašeliny a do většího květináče a dal za okno a roste - zatím. No uvidíme co bude s touto, asi se to už nedá nijak zachránit, že? buď to rozchodí a nebo ne... aspoň už asi tuším kde je chyba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 13.9.2013 15:14

Zachránit se dá, ale jen za podmínky, že tu chybu co nejdříve odstraníte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika