Pěstování banánů v bytě



Stránky: 1,  2   
host 
21.9.2004 16:06, zobrazeno: 52634x
Světlo: Banánovník potřebuje dostatek světla, ale permanentní úpal mu škodí, proto se hodí místnost
směřující na jih, popřípadě na jihovýchod. Banánovník během růstu otáčíme, abychom dosáhli
stejnoměrného růstu. V době květu s rostlinou nemanipulujeme!

Teplota: Ideální teplota pro pěstování je 22-25°C. Teplota by neměla překročit 35°C. V zimě nesmí teplota
klesnout pod 15°C. Při teplotě 8°C nastává poškození po třech dnech a při 0°C již po deseti
minutách.

Zálivka: Zálivka by měla být přiměřená, nedostatek vody způsobuje postupné zasychání listů, naopak
přílišné zalévání vede k zahnívání kořenového balu.V případě, že nám začne kořenový bal zahnívat
rostlinu nezaléváme a necháme kořenový bal vyschnout, popřípadě rostlinu přesadíme a rosíme jen
na list dokud nezačne znovu růst. Banánovník má rád vysokou vzdušnou vlhkost, proto rostlinu
často rosíme. V zimě zaléváme úměrně k teplotě, čím nižší je teplota tím méně vody podáváme.

Hnojení: V létě hnojíme jednou za čtrnáct dní hnojivem s obsahem dusíku a draslíku (FLORAN) . V zimě
hnojíme vyjimečně.

Škůdci: Nejčastěji sviluška.

Množení: Banánovník vytváří odnože, které opatrně oddělíme od kmene. Dobrá odnož by měla mít min. pět
listů a vlastní kořínky. Sázíme do lehkého substrátu a přídavkem rašeliny a necháme při teplotě
24°C ujmout.. Zaléváme vydatně než se objeví první lístky.

Přesazování: Každý rok přesazujeme do kvalitní zeminy. Ideální poměr 1:1:1 rašeliny, písku, kompostu.
Až rostlina dorost do Vámi požadovaných rozměrů přestaneme přesazovat a obměňujeme jen
vrchní část zeminy.

Úrodnost: Pokud chceme, aby banánovník zaplodil, musíme dodržet ideální podmínky (světlo, zálivka…)
Květy není potřeba opylovat je samosprašný. Plody se objeví zhruba za čtyři měsíce po květech a
dozrávají postupně. Po dozrání již stejná rostlina neplodí, proto jí uřízneme a necháme růst jednu
z podnoží.

Doufám, že Vám tento návod pomůže při Vašich pěstitelských úspěších


--------------------------------------------------------------------------------

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 6.4.2005 15:19
Se vším co bylo o banánu napsáno mohu souhlasit, mám jej již cca 6 let. Bohužel se mi zatím nepodařilo přimět jej ke květu, přesto, že má téměř ideální podmínky a je i přiměřeně hnojen. Musím se přiznat, že nemám zimní zahradu, tudíž tento neúspěch přikládám nízké vlhkosti obytné místnosti, přesto bych rád požádal o posouzení. Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 3.11.2005 16:30
Proc nesmi teplota překrocit 35 supnů?Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.54 (?), 18.7.2006 23:25

Jestli nekdo víte,jek snízit výsku bananovníku,ktery mam jiz u stropu,prosim,poradte.Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.230 (?), 31.7.2006 20:10
najdi si na ceskych tropech zazimovani a podle toho postupuj kdyz ho seriznes max.o jednu tretinu mel by pokracovat v rustu kdyz to prezenes tak poroste nova podnoz a stara zahyne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 35.178 (?), 6.7.2008 12:56

Seřezával jsem ho tímto způsobem: nejstarší listy jsem nekompromisně utrhl až u země, další už jse seřezával po obvodě vždy o pár centimetrů výš, takže vznikl kuželovitý kmínek. Nelekejte se velkého množství vody vytékající z řezných ran

Pepina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.114 (?), 3.7.2008 6:20

zdravím... nemít ho ve velkém květináči... čím větší típ lepší pro rostliny... a skutečně narostou do velkých rozměrů... pokud bude mít malí květináč, tak tak moc neroste...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.120 (?), 2.2.2011 18:24

Měla jsem podobný problém. Kamarádka mi poradila, abych si rostlinu sundala ze skříně. Funguje to. Od té doby je vše v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.81 (?), 8.5.2010 23:04

Bylo by mu horko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lenka987654321 - (1) - 161.174 (?), 20.9.2008 13:05
ja bi som sa chcela opitat zacali mi zo spodu žltnut listy a navrchu su pekne zelene len sa mi tam cervene flaky dali na ne.chcela bi som ze ci to nevadi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika