Pecky pomeranče, citronu, mandarinky, limetky



Stránky: 1,  2,  3,  4   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?) 
31.7.2009 11:18, zobrazeno: 109481x

Poradí mi někdo jakým nejefektivnějším způsobem naklíčit z pecek pomeranče, citrusu, mandarinky a limetky? Chtěl bych si zasadit všechny tyto čtyři citrusy, ale nevím, jak nejefektivněji nechat pecky naklíčit. Je možné v našich podmínkách plodit u všech těchto citrusů? Budu rád za každou radu, jsem naprostý začátečník. Pokud by měl někdo třeba vyzkoušené pecky, tak bych za ně byl rád :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?), 31.7.2009 11:28

Ještě bych připojil, že to budu pěstovat v paneláku, v létě na balkoně (skleněný balkon) a v zimě případně uvnitř za oknem...:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.56 (?), 31.7.2009 20:13

pecky jenom z pomeranče! ostatní je shit,-do truhlíku z pískem(bílým)opatrně zalévat-nepřelít-přiklopit igelitem, nedat na plné slunce, ale do polostínu, nebo přistínit.Až trochu narostou- postupně oddělávat igelit a potom rozsadit..Po zesílení sazenic(1-2roky) naroubovat z nějakého už plodícího citrusu, jinak z toho nebude nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.168 (?), 1.8.2009 13:41

Díky za rady. A jak mám tedy zasadit mandarinky a citron, když je chci vypěstovat? Jaký bílý písek myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.56 (?), 1.8.2009 13:57

prostě písek na beton, ne na maltu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.168 (?), 1.8.2009 14:00

A v tom to vyklíčí? :) Jsem na to zvědav :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.168 (?), 1.8.2009 14:01

Jinak pokud bych to hodil na vatu, lehce zaléval, aby byla stále vlhká, tak se mi to nepovede? Díky za každou radu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?), 2.8.2009 13:50

Poradí někdo jak naklíčit pecky? Dělám dobře, když je mám na vlhké vatě v teple?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.50 (?), 2.8.2009 14:04

Ták DoktoRe dobře, je vidět, že se jen tak odbýt nedáte. Podívejte, ty Vaše pecičky z mandarinek, pomerančů atd. nejsou žádnou velkou vzácností, takže jestli děláte dobře s tou vatou, na tom ani tak nesejde, když to nevyjde, riskujete maximálně to, že budete muset opět oloupat nějaký ten pomeranč a pochutnat si na ňom. Příště můžete vyzkoušet místo vaty, svačinový ubrousek či filtrační papír..., ale mám vyzkoušeno, že stačí úplně obyčejná zemina (hlína) v květináčku, do ní zapícháte pecičky z čehokoliv, občas zalijete a ono Vám to krásně vyklíčí i vyroste. Pak, ale jak již někdo nade mnou napsal, aby Vám citrusy rodily, tak je musíte naroubovat. Když nebudete roubovat, dočkáte se plodů třebas i za 20 let, mnohdy i déle. Dobrou chuť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.168 (?), 2.8.2009 14:57

Skvělé, to jsem chtěl slyšet. Díky. Otázka je, když dám třeba do květináče 6 pecek a vyrostou mi třeba tři, čtyři, co s tím pak dělat? Je logické, že musí zůstat v jednom květináči jedna sazenice. Pak tedy přesadit? Nevím, jestli bych si na přesazení troufnul...:-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika