Paw paw



host - 168.23 (?)
29.1.2018 12:07

Myslím, že můžete v klidu nechat. Kvetením se rostlina nevysiluje, a pokud bude mít málo sil, malé plůdky shodí sama. Pokud ne, tak třeba už letos ochutnátewink

Jindra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
proky - (25) - 241.241 (?), 29.1.2018 10:09, zobrazeno: 6928x

zdravím, na podzim jsem si objednala asiminu - Prima, jelikož přišel cca 1 m vysoký stromek, provizorně jsem jej zasadila do vysokého kbelíku a mám jej s ostatními na přezimavacím místě, včera jsem zjistila, že začíná tento malý prcek kvést 2 viditelná poupata a asi další 2 - 3 vypadá, že se do týdne také nalijí co mám dělat, ponechat na rostlince, nebo odlomit, aby se stromek nevysiloval, prosím poraďte

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.23 (?), 29.1.2018 12:07

Myslím, že můžete v klidu nechat. Kvetením se rostlina nevysiluje, a pokud bude mít málo sil, malé plůdky shodí sama. Pokud ne, tak třeba už letos ochutnátewink

Jindra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.100 (?), 29.1.2018 18:19
Proky: Pravdepodobne je to prezimovacie miesto príliš teplé, kvetné puky by ešte rašiť nemali. Mohli Ste ju kľudne zasadiť už na jeseň vonku. Inak je tu vlákno "Asimina Triloba" kde nájdete nejaké informácie. Kvetné púčiky sú na foto 1, majú takmer čiernu farbu. Rozvinuté kvety sú potom fialové a vyzerajú takmer ako tulipány visiace "hlavou dolu" - foto 2. Listy začnú rašiť až keď sú kvety plne rozvinuté. Ak Vám zakvitne vo februári, plody asi nevzniknú - nebude ešte hmyz ktorý by kvety opelil. Niektorí opelenie skúšajú spraviť pomocou štetca (z kvetu na kvet), ale radšej tú Asiminu nechajte tento rok tak, na plody máte ešte čas. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.225 (?), 30.1.2018 18:19

Podotýkam, že peľ musí byť zrelý... ináč je to zbytočná práca..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Blanka Smrčinová - (4) - 41.2 (?), 25.4.2018 6:40

Dobrý den, mohu se zeptat, kde jste koupil/a asiminu Prima? Cetla jsem, že musí být dvě a ráda bych kupila už kvalitu.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 175.49 (?), 25.4.2018 8:43

Primu jsem koupil v Kruhu u Jilemnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.48 (?), 19.10.2018 16:56
Dobrý den, Právě jsme koupili Paw Paw 🙂 Samozřejmě, že plody nebudou hned ale další rok, jen se chci zeptat zda někdo nemá nějaký plod na ochutnání? Chtěl bych ho mít na ochutnání a na moje mluvní cvičení z češtiny. Na ceně bych se domluvil, předpokladám, že nikdo nebude dávat svoje drahocenné plody zadarmo. Děkuji za odpověď. -Andy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
AndyFlow - (1) - 88.48 (?), 19.10.2018 17:12
Dobrý den, Už jsem tady komentoval ale nebyl jsem přihlášený (tuším že podepsaný jako Andy), rozhodl jsem se tady zopakovat svůj dotaz. Dnes jsem už koupili Paw Paw, ale rád bych už ochutnal jeho plody. Budu mít taky totiž mluvní cvičení z češtiny, tak mě napadlo, že bych mohl přinést tyto plody. Proto se obracím s dotazem zda by mi plody někdo neprodal? (předpokládám, že mi ho nikdy nedal zadarmo) 🙂 -Andy (ondra.vesely@doctrina.cz)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.181 (?), 19.10.2018 17:24
S krížikom po funuse, Andy. Asimina (paw-paw) je už dávno zjedená. Pozrite si vlákno "Asimina triloba", nájdete tam kopu informácií aj fotografií, tiež aj termíny dozrievania. Ak máte záujem o plody, bez problémov Vám ich (o rok) poskytnem - zadarmo, ale musíte si prísť pre ne 😃. IH (P.S.: A nečakajte že Asimina Vám už o rok zarodí, také jednoduché to nie je).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika