Odzimování fíkovníku



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 34.51 (?) 
22.3.2017 15:26, zobrazeno: 14786x
dobrý den všem, myslíte že je již čas na odzimování fíkovníku ve volné půdě? Jižní Morava Vyškov
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 186.2 (?), 22.3.2017 15:53

už jste to dávno měl udělat (jakmile pominou mrazy pod -10st)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 180.70 (?), 22.3.2017 18:17

Proč? Mám kolem něj stále domeček s bílou netkankou a nezamýšlím jej odstranit, až tak v půli dubna. Nerad bych, aby začal rašit a květnový mrazík vše zničil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.2 (?), 23.3.2017 9:55

Nemyslím, že by textílie vytvářela chladnější klima, zvláště v noci udržuje teplo, nakonec proto se dává na jaře i na záhony. Možná by k oddálení rašení přispělo jarní stínění, ale zase pozdějším nástupem do vegetace se oddálí breba sklizeň a prakticky vyloučí podzimní sklizeň. Pod krytem mi na jaře vše pučí rychleji a hlavně plesniví. Nakonec totožné zkušenosti mají i jiní: pravidlo, tentokrát čím dříve, tím lépe, platí i na jaře. Pokud by se fíkovníky zbytečně nechaly zabalené déle, mohou při teplejším a slunečném počasí začít pod obalem plesnivět. „Většinou rozbalujeme počátkem března, podle teplot. Těch -10 °C je bezpečná hranice,“    Zdroj: idnes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 23.3.2017 10:27

Ale já nemám nic zabalené, já mám pro něj udělaný domeček z bílé netkanky (takže vlastně uzavřené stínění). Plesnivět proto z toho důvodu nemůže, není obalený, ale volně v prostoru. Tedy říkáte, že tím, že ho takto chráním před nočnímy mrazíky, větrem a sluncem, uspíším jeho rašení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 23.3.2017 11:08

Chce to otužovat-i co se týká sluce svitu- jinak-při pozdějším odhalení dostanou rostliny šlahu... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.51 (?), 23.3.2017 12:00
tak jsem tedy odstranil a vypadá to že mi hoodně namrznul... uvidím jak bude vypadat za měsíc a doufám že obrazí alespoň z kořenů...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 23.3.2017 21:00

Myslím, že letos namrzl kde komu, taky čekám, kde a zda vyrazí. Mrzlo celý leden až praštělo, země promrzla do víc než půl metru, takže pod krytem už žádné teplo ze země nevyzařovalo. Naštěstí mám mateční rostlinu v obřím květináči, který šel už ven ze sklepa ok. Dokonce namrznul i kousek ve skleníku. Vše Brown Turkey.Bude to dle klonů, mám ve skleníku i nějaký z Chorvatska a ten vypadá líp. Ale vyhráno není, na přelomu dubna a května může dostat v míze co proto už pří pár stupních pod nulou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.51 (?), 11.4.2017 15:53
nic neraší ani od kořenů... tak po loňské úspěšné sezoně to vypadá na nákup nové rostliny.. - nebo je ještě pořád čas na rašení?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 11.4.2017 16:22

Čekej tiše-Eva Olmerová, Čekej a neplakej-Antonín Gondolán... Sliboval jste, že vydržíte měsíc! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika