Ochrana kiwi proti kunam



host - 155.246 (?) 
19.6.2015 14:01, zobrazeno: 2599x

uz nekolik let mi kiwi vykvete nasadi spoustu plodu a nesklidim vubec nic.vse sklidi kuny a ptaci.sousedum taky.vlasy o podobne odpuzovace nefunguji.pod site vlezou taky.kdyz kunu vyrusim utece na strom nebo na podbiti strechy potom se vklidu vrati.do sklopce uz jsem jich chytil nekolik ale vzdy se najdou nove z okoli.travit nebudu!!!milos

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 236.61 (?), 27.8.2015 1:50

Ooooh, jéééjej, Miloši,

tady je každá rada moc drahá, když máš až takhle špatně vychované ty kuny... Tam už je asi nic jenom tak neodradí...

Určitě ale zkus sledovat termín optimální cukernatosti dozrávajícího kiwi a zkus ho těm kunám a kosákům obrat dříve, než jim bude jasné, že už to dozrává. Cukernatost kiwi (jako i jiného ovoce)  lze spolehlivě změrit refraktometrem a to v brixech... Pozor - ten sběr kiwi chinensis nebo deliciosa je možný poměrně brzy, i když plody na to ještě nevypadají,  jsou však už vhodné ke sběru...

Druhou možností by bylo použít jinou, rovnocennou až "lákavější" návnadu... Kuny přímo zbožňují mimo jiné také sušené švestky. Nasušíš si něco v létě a nachystáš na podzim pro kuny... Vložíš to do síťoviny například z mandarinek nebo pomerančů a zavěsíš do koruny kiwi a spoléhej pak na to, že si to kuny vyberou spíš než to tvoje ještě málo zralé kiwi... A ať si s tím nejdříve kuny hezky vyhrají, dříve než siťovinu rozkousají a odnesou si ty švestky...

Pěstuji kiwi už delší dobu také, ale zatím mi kuny do něho nejdou... Uvažuji, že je to asi tím, že moje zahrada je také plná stromů švestek, zejména pozdějších odrůd (například   TOP HIT, nebo i TOP TASTE) a tak sbírají především ty švestky po zemi nebo ještě na stromech... Několikráte jsem jim našel ve stavění skříš plnou švestek. Dokonce si ty švestky nosí i pod kapotu auta parkujícího na dvoře...

Vyzkoušej... Za to nic nedáš.

Okawango

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika