Neznámý citrus, co s ním?



Marie61 - (38) - 160.145 (?) 
3.10.2017 23:03, zobrazeno: 1862x

Dobrý den,  kamarádka mi přivezla vzrostlý citrus, který chtěl její šéf vyhodit. Tak jsem si ho vzala, snad se mi podaří jej dále pěstovat. Nevím, jaká je to odrůda, měl by to být údajně citroník. Nevím, jestli je to semenáč nebo roubovanec, ale roub nikde nevidím. Mám možnost zimování na světlém místě při teplotě tak do 10 st. Stromek je vysoký asi 180 cm (i s květináčem), má velké trny a je poměrně řídký. Některé listy jsou mírně zažloutlé, ale jen trochu. Chtěla bych některé větve zakrátit, aby zhoustnul. Prosím o radu, jestli je mám zakrátit ještě teď na podzim, nebo až na jaře- a o kolik některé větve zakrátit? Jen konečky, nebo o polovinu, o třetinu? Mám stromek ještě teď něčím přihnojit na list (třeba hořkou solí) aby nežloutly listy? Nevím, kdy byl naposledy hnojený- jediné, co vím je to, že byl na jaře přesazený, stál vždy celé léto na slunci a v zimě ve skleníku... Děkuji za rady




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 4.10.2017 7:47
Podle fotek usuzuji, ze je to plany grep (listy a trny to naznacuji). Postrik na list komplexnimi prostredky proti chloroze by pomohl. Plne prihnojeni bych vsak doporucoval az koncem ledna, kdy se bude zesilovat slunecni svit. Rez muze byt hlubsi uz i ted.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika