Muďoul



Stránky: 1,  2   
host - 191.35 (?) 
25.12.2009 21:44, zobrazeno: 26715x

Dobrý den,

koukal jsem na diskusi ohledně pawpaw, na internetu jsou informace omezené, resp. se opakují. Je to opravdu tak dobré ovoce? Je mrazuvzdorné? Existují skutečně samosprašné odrůdy a kde se dají sehnat? Děkuji Vladko

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Zdeněk Černoch - (34) - 100.107 (?), 26.12.2009 13:26

Samosprašné odrůdy opravdu jsou a spolehlivě plodí i v našich podmínkách.

Doporučuji odrůdu Prima 1216, Sunflower pak Georgia ta má o něco menší plody a ještě je jedna odrůda, která je pravděpodobně samosprašná Sweet Virginie.

Aktuálně mám k dispozici odrudu Prima 1216 a Sunflower

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.50 (?), 26.12.2009 20:36

S tou samosprašností PAW PAW to až taková pravda není, mám obě jmenované Prima1216 a SunFlower z dobrých zdrojů a samosprašnost se během několika let kvetení neprojevila. Je zapotřebí opylit ručně. Současně i plodnost opravdu nic moc, na zákrsku velikosti 5 leté broskvoně 10-20 plodů. Podobně je to i s chutí, jedl jsem plody z Maďarska, kde jsou klimaticky podmínky lepší než u nás a žádný zázrak to opravdu nebyl. Myslím si, že míst, kde plody plně dozrají u nás bude velmi málo, pokud nějaká budou. Plody se navíc nedají dlouho skladovat, zralé rychle podléhají zkáze. Jinak mladé rostliny pomalu rostou, jsou hodně citlivé na slunce a citlivé na vítr, déšť, napadení slimáky... Pěstitelsky je to zajímavost, masové rozšíření nemá smysl. Humbuk kolem toho dělají hlavně prodejci sazenic. Fotografie mají převážně z Itálie a USA. Seriózní informace lze získat na fakultě v Lednici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdeněk Černoch - (34) - 100.107 (?), 27.12.2009 8:59

Každý má jiné chutě. Někomu plody hodně chutnají a někdo jim na chuť nepříjde nikdy. V našich podmínkách plody dozrají i v polohách kolem 500 m.n.m. Moje zahrada je v 480m.n.m a asiminy dozrají v dobré kvalitě. Je pravdou, že některé odrůdy v těchto podmínkách bduou špatně dozrávat. Proto je nutné vybírat odrůdy které rostou v USA v podobných klimatických podmínkách jaké jsou u nás. Nemám žádnou fotku z USA ale jen několik z Itálie kde pěstuji jen 9 odrůd. Vše co mám na svých stránkách nafocené jsou moje fotky (většinou z vlastní kolekce) je tam i několik fotek od jiných pěstitelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 163.193 (?), 11.8.2017 10:45
Zdravím kdy se pawpaw dá koupit měl bych velký zájem. Ondráček kontakt na mě 605 388 612 diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.174 (?), 11.8.2017 11:05
Stačí si ho dát do vyhledávače na internetu, takhle jsem ho sehnala já. Myslím, že jsem ho nakonec koupila v zahradnictví Kruh a poslali mi ho normálně na dobírku. Stromek dorazil v pořádku, i když jsem měla strach, co s ním cesta udělá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 128.44 (?), 26.12.2009 17:32

Má jedovatá semena, to tu chválu trochu kalí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 26.12.2009 17:49

pomalu roste-roky. Ale chuť, to je úžasné, exotické.Já až pokvete tak ho opylím mezi odrůdami ručně, to se mi vyplatí, z jednoho květu i 5 plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 26.12.2009 18:20

semena se vyhodí, neb zasadí a pak naroubují.Vše sázím hned po sklizni a poznačím cedulkami, protože bych přes zimu zapomněl.Většina druhů se musí tak sázet a nechat přejít zimou neb dvěma.Dvěma hlavně dřín a žen šen pravý. je to moc mrazuvzdorné.   Ale nikdo neví, co bude. Letos v říjnu tady byla kalamita, sníh se lepil na stromy a polámal je, pak bylo teplo, před týdnem bylo minus 17 a včera plus 13 to je 30 stupnů rozdíl za týden. kdyby to tak bylo třeba při minus 17 a kleslo o minus 30=-47 tak teda nevím.Jednou bylo minus 29, kdysi, a kmeny stromů praskly.Zahojily se, ale o kvalitě dřeva-nevím, nevím.Jednou na silvestra klesla teplota o 25 st. za jediný den. no ale podle pana Klause se z přírodou nic neděje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.34 (?), 26.12.2009 18:59

Muďoul prý potřebuje hodně vody.Nemám na zahradě bažinu, ani mi tam neprotéká potok.Nechám si zajít chuť na pokusy.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika