Muchovnik - kterou odrodu



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?)
13.5.2010 14:26

Já měl nejdřív Amelanchier Lamarckii, neuměl jsem to pěstovat, kumšt je v tom, řezat to tak, aby to nešlo moc nahoru.Jde-li to moc nahoru, brzy to je tak vysoko, že se to nedá sklízet.Kvetlo to hodně, ale plodů bylo poskrovnu, přisadil jsem jakýsi jiný, ale stále málo plodů.Chuť Lamarckii je vynikající.Často mi úrodu obrali ptáci.Když už byl moc velký, musel pryč.Problém je v tom, sehnat dobrou odrůdu, která je spolehlivě určena.V kanadě to pěstuje asi 100 farem, vydělají však víc tím, že vysejou a prodají.Tím není záruka odrůdy. Dobré mají být Northline, smoky, thiesen, martin.Vyhledal jsem mnoho muchovník, které u nás dávno rostou, některé byly nedobré nebo příliš muchovníkové příchuti.Kdo nezná lepší, snadno to odmítne.Není záruka pravosti odrůdy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 68.124 (?), 29.3.2010 14:49

Dobry den, musim vyjadrit neushlas co sa tyka chuti kanadskych boruvek. Faktom je ze niektore odrody su chotove slabsie, dokonca priamo bez chuti, ale podotykam ze se jedna o vacsinou starsie odrody. Pokial si vyberate kanadky snazte sa o nove: Aurora, Draper, Liberty, Legacy, Spartan, Elisabeth, Hannahs Choice, Eliott... a budete s chutou spokojni. Momentalne mam vysadenych 60 odrod boruvek takze mam co porovnavat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 29.3.2010 15:57

Dobrý deň,

prosím napíšte ako čučoriedky pestujete (rašelina, hrabanka, piliny...), prípadne v akých podmienkach. Zaujímajú ma odrody vhodné do teplejšej oblasti (Nitra). Ďakujem.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.97 (?), 29.3.2010 16:54

Jděte už z čučoriedkami a borůvkami někam... tady se diskutuje o muchovníku i když to je taky špatně, jakýpak je to exot... takže zpátky mezi drobné ovoce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.11 (?), 5.4.2010 10:12

Som pozeral ze co to je za odrody (2prispevky vyssie), to ale nieje muchovnik.

Ja som minuly rok kupil lamarcki, teraz bude kvitnut. A teraz som kupil ballerinu, vyzera ze tiez bude mat nejake kvety. Uvidime ktory bude lepsi, potom napisem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
miso81 - (14) - 212.36 (?), 6.4.2010 10:22

Nesúhlasím že všetky sú nedobré, mám jeden olšolistý z Kruhu (no name odroda) a ten neni bohvie co - sladký ale fádny. Na druhej strane mám dvoch malých Princov Williamov a tí chuťou ani velkosťou plodov velmi za kanadskými čučoriedkami nezaostávajú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.194 (?), 6.4.2010 13:23

Potvrzuji, mám z Kruhu muchovník (říkají mu borůvka Alaska) už šest let od té doby jsem jich sehnal různě cca 15 ks a ten z Kruhu je chuťově asi nejhorší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.121 (?), 11.4.2010 11:14
Já mám z kruhu semenáč Northline. Oni to tam asi sem tam mění. Zatím ještě neplodí, kupoval jsem ho minulý rok, ale roste a má se k světu, hned jak bude nějaká bobule, tak poreferuji. Zkusím to srovnat z borůvkama lesníma kanadskýma i s kamčatským zimezem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.63 (?), 13.5.2010 8:09

Dobrý den, tak to mám radost. Objednala jsem právě odrůdu Princ William od pana Peška z Bojkovic.

Včera jsem zasadila. Na rostlinkách už jsou odkvetlé květy. Tak se těšíme. Hlavně manžel, on si muchovník vybral a přál si ho mít v zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 13.5.2010 14:26

Já měl nejdřív Amelanchier Lamarckii, neuměl jsem to pěstovat, kumšt je v tom, řezat to tak, aby to nešlo moc nahoru.Jde-li to moc nahoru, brzy to je tak vysoko, že se to nedá sklízet.Kvetlo to hodně, ale plodů bylo poskrovnu, přisadil jsem jakýsi jiný, ale stále málo plodů.Chuť Lamarckii je vynikající.Často mi úrodu obrali ptáci.Když už byl moc velký, musel pryč.Problém je v tom, sehnat dobrou odrůdu, která je spolehlivě určena.V kanadě to pěstuje asi 100 farem, vydělají však víc tím, že vysejou a prodají.Tím není záruka odrůdy. Dobré mají být Northline, smoky, thiesen, martin.Vyhledal jsem mnoho muchovník, které u nás dávno rostou, některé byly nedobré nebo příliš muchovníkové příchuti.Kdo nezná lepší, snadno to odmítne.Není záruka pravosti odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 197.182 (?), 6.7.2010 11:04
Zajímalo by mne kolik % obsahuje athokyanu?Někde jsem četl že 1000mg %.To se mi zdá značně podivné.Děkuji. J.R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika