Minikiwi - sežrané



host - 136.45 (?) 
14.7.2013 12:07, zobrazeno: 5576x

Dobrý den. I přesto, že se dočítám, že minikiwi nemá prakticky žádného škůdce, mně na celé roztlině zbylo 5% celých listů, zbytek sežral nějaký škůdce, vypadá to na housenku. Bohužel žádnou nemohu najít :-(Má někdo zkušenost, radu? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 14.7.2013 16:47

Fotku nemáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 20.7.2013 12:39

Může to být Lalokonosec rýhovaný, vykusuje listy ale hlavně napadá kořeny, mě se tady objevil právě v době, když jsem si pořídila kiwi, bojuju s ním stále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.147 (?), 22.7.2013 15:50

Dobry den, meli jsme s mladym kiwi ten samy problem a neprisli na to jestli jsou to housenky, mravenci ani cokoliv jineho. Postrikali jsme ho pripravkem proti savemu hmyzu a je klid. Ale ten prvni rok jsme mysleli ze ho nezbylo z nej skoro nic. Na jare ale krasne obrazil a kdyz se obejvily prvni ozrane listky zase jsme aplikovali postrik. Ted po trech letech uz neni potreba strikat, kiwi je krasne bujne a roste jako blazen.Nevzdavejte to, az rostlina zesili poradi si a nejaky ozrany listek uz ji nerozhazi. Tak at vam to pekne roste 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.45 (?), 4.8.2013 15:50

Děkuji :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.52 (?), 21.8.2013 20:14

Taky to můžou dělat slimáci.Já je mám vysbírané a pečlivě kontroluji večer i v dešti, na kompostě a likviduji. Ted už na vysbíráníé začne být pozdě, už mohou mít nakladená vajíčka a kupku vajíček, když náhodou někde se objeví, tak likviduji opatrně každé vajíčko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.30 (?), 6.9.2013 12:14

Jaký přípravek jste použili, já stříkám Calypsem, ale občas se brouci ještě vyskytují, dík E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika