Maracuja



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?) 
9.7.2009 18:08, zobrazeno: 7649x
Má někdo zkušenosti? Zasadil jsem semena dovezená z Brazílie a toto (viz. obr.) je k dnešnímu dni výsledek.
Semeno z Brazílie
Semeno z Brazílie
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 165.12 (?), 31.7.2009 13:12

Kdysi jsem ji měla, koupila jsem ji jako mučenku na flora exotika,10 let to rostlo jako blázen a nikdy nekvetlo, tak jsem ji nechala přezimonat ve skleníku a tak si klidně zmrzla a bylo to, víckrát jsem to nezkusila.Irena 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 31.7.2009 16:43
maracuja je jen obchodni nazev... je to hl. slozka tzv. chut multivitamin, jinak se jedna opravdu o mucenku- Passiflora edulis...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 19.3.2010 19:38
Jednu rostlinku jsem vyrýpl, zasadil před zimou do květináče, ostříhal a takhle vypadá dnes. Uvidím zda letos rozkvete.
Maracuja
Maracuja
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.78 (?), 20.3.2010 11:35

Milý Mirku, rostlina vypadá velmi pěkně a zdravě. Aby kvetla, je dobré jí poskytnout oporu, kde by větve mohly být vodorovně, nebo přepadat mírně dolů, nechat hlavní výhon svisle a ostatní zastřihnout na 2-3 očka a na mladých výhonech, které narostou mučenky kvetou. Výhony které odřežete můžete nechat ve vodě zakořenit. Semenáče kvetou druhým až třetím rokem, tak uvidíte. V létě snesou umístění venku, po přivyknutí i na plném slunci. Pokud by se Vám nedařilo opylování, bude potřeba mít jinou, nepříbuznou rostlinu.   Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.12 (?), 20.3.2010 13:15
Děkuji Vám za rady. Teď už ji nechám být jen vyměním oporu a "připravím" ji na příští rok. Další rostliny co jsem měl venku měly dvoumetrové šlahouny, samozřejmě že během zimy zmrzly. IVIirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika