Mango z pecky



Stránky: 1,  2   
Martinka - (1) 
24.6.2002 12:57, zobrazeno: 24060x

Jen tak pro pokus jsem zasadila do květináče pecku Manga a k mému překvapení mi vyrostla rostlinka. Prosím poraďte jak dál, aby neuhynula. Moc děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
andrejka - (1), 20.2.2004 12:27
Prosim, poradte mi, kdo ma zkusenost z pestovanim Manga.Zasadila jsem pecku do zeme a pry z ni vyroste krasny kerik?Jak mam dale postupovat?Dekuji vsem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 24.3.2004 7:55
I já jsem si zasadila pecku a vyrostl mi krásný stromek (žádný keříček!), který má po 5-ti letech cca 2 m. Když má vhodné podmínky, tak roste jako z vody:)). Doporučuji mít se zasazenou peckou velkou trpělivost. Mně vyklíčila až za 3 měsíce a taky znám případy, že z netrpělivosti ji někdo vyhrabával z květináče (aby se podíval, jestli vůbec klíčí) a počínající klíček ulomil. Hodně zdaru a také hodně radosti s novou rostlinkou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 21.12.2009 19:12

staří zámečtí zahradníci běžně mango pěstovali u nás ve skleníkách.Určitě to však specialně ošetřovali, plodilo jim to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
alexander - (4) - 69.190 (?), 23.3.2010 15:43

Zasadil jsem mango za jak dlouho ma vyklicit? Cetl jsem ze cca za 2 tydny je to pravda?please odpovezte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.178 (?), 23.5.2011 23:41
ja ho pestoval asi 5x a nikdy nic nevyrostlo bez ohledu na teplotu, vzdy se to promenilo v uhli nebo to shnilo.Neco jako Ananans, vsechny zplesniveli...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
miron - (5) - 81.121 (?), 10.8.2011 19:16

2měsíce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniel49 - (1) - 185.187 (?), 31.10.2011 20:52

To je pěkný kec, abych řekl pravdu.

Mango vyklíčí do 3 týdnů, pokud však víte jak, mně vyklíčí každé mango bez ohledu jaké odrudy je.

Také s ananasem mám dobrou zkušenost, ovšem tam musí člověk pozorně vybírat růžici.Mám na to svou vlastní metodu s 89% úspěšností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.167 (?), 30.1.2013 16:09

Prosím vás, vyklíčení manga určitě netrvá 3 a více týdnů, při správném postupu mango dokonale vyklíčí za 5dní potom ho můžete zasadit do hlíny.

Pokud vás zajíma jak na to, nejprve musíte samotný semeno vyjmout z té zdřevnatělé schránky!!!opatrně ať semeno nepoškodíte!!!připravíte si mysku (o trochu větší než je semeno),do ní vložíme obyč.papírový kapesníčky, navlhčíte-jen tolik aby byli kapeníčky vlhké, potom vložíte semeno a přikrejete dalším kapesníkem a opět navlhčíte.

Mysku můžete uzavřít do ig.pytliku, aby se uvnitř vytvořilo mikroklima (já to vložil do minipařníku)...celé to postavíme na topení!!!ale pozor teplota by neměla být vyšší než 38C!!!

Stále kontrolujeme vlhkost a podle potřeby, nejlépe rozprašovačem vlhčíme,

po dvou dnech se objeví klíček a do pěti dnů začne vyrůstat samotná rostlina a kořeny, jak má kořeny dostačující, sázíme do hlíny v té samé poloze jakou mělo semeno při klíčení.

Přikládám foto vyklíčení po 5-ti dnech.

mango
mango
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.79 (?), 12.3.2013 16:52

Rostlina je plně vyvinuta až po třech týdnech, to vaše mini pařeniště s miskou je k ničemu, jelikož se může snadno přehřát, pokud někdo zatopí nebo můžou vzniknout plísně. Samozřejmě doma klíčení závisí na teplotě, vlhkosti a dávce slunečního záření. Tudíž si myslím, že záleží na ročním období.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika