Mango - problém s pěstováním



host - 217.207 (?) 
17.2.2013 9:58, zobrazeno: 12281x

Dobrý den, prosím o radu.

Mám 2 roky starý mangovník vypěstovaný z pecky. Po celou dobu rostl bez problémů, ale před nedávnem se mu začaly některé listy mírně kroutit, z vrchní strany začaly světlat a na spodní straně se objevily skvrny s mírným nádechem do fialova. 2 takto postižené listy poté samy odpadly.

Nevíte, prosím, o co se jedná a jak by se tomu dalo zabránit? Děkuji za všechny odpovědi.

List
List
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 52.214 (?), 7.4.2015 15:35

Já mám mango staré přes jeden rok, a taky mi už nějakou dobu usychají listy (nejprve hnědé rozptylené skvrny, pak se srolují a upadlou uschlé), podle mě mango potřebuje více kyselou půdu, jelikož obsahuje velké množství draslíku, tak ho možná je potřeba i dodávat, pokud ho nějak sám nevyrábí, samozřejmě potřebuje hodně světla (přímého od Slunce) a tepla, velkou hlubokou nádobu s dostatkem písku, aby voda prosákala (manga nesnáší promáčené substráty), ale i kompost (ne koňský lepší bude kraví kvůli pH, anebo nějáké kupované, ale v tom se už vůbec nevyznám), taky jsem si všimla, že měla rostlinka bílé nenápadné "flíčky" na stonku, ty jsem odstranila mýdlovým rostokem. Jinak s novým člověk musí zkoušet a uvidí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.204 (?), 31.8.2015 20:33

Dobrý den,

také bych potřebovala radu. Mám asi 4 měsíce staré mango. Krásně roste, je na západním okně, takže slunce má hodně. Nicméně všechny jeho listy začaly vylučovat jakousi lepkavou "rosu" nebo jak to nazvat.. je to zvrchu i vespod. Žádné bílé pavučinky, či nic jiného na listech není. Je to normální u této rostliny nebo to je nějaký škůdce??

Děkuji za názory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.170 (?), 23.6.2017 13:04

Dobrý den,
v tomto případě se bohužel jedná o škůdce. Jediná pomoc je odstraňování napadených listů a případně postříkat insekticidem.

K původnímu dotazu - jedná se nejspíše o nedostatek živin. Doporučuji přesadit a přihnojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika