Likernaja



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
8.9.2016 15:58, zobrazeno: 4513x

První úroda tohoto jeřábu mě docela příjemně překvapila. Zkoušel jsem vícem kříženců, převážně z ruskojazyčných zemí, ale plody svojí chutí daleko zaostávaly za Moravským sladkoplodým i za běžnými aroniemi. Likernaja svoji chutí nezapře, že se patrně jedná o křížence jeřábu s aronií. Jeho chuť je mnohem lepší než například kdysi populární Granatina.

Likernaja
Likernaja
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 146.236 (?), 8.9.2016 20:02

Jéé, to jste mi udělal radost, děkuji za tip. I když byly takové druhy ovoce mými oblibenými surovinami, to mi nějak uniklo. A přitom takové krásné jméno...
Ликерная - подходит для ликеров, напитков...
*
A chtěl bych se zeptat na chuť. Je ta Likernaja jedlejší než jeřabina ptačí, moravská nebo aronie, kde byste ji zařadil?
(V likérnictví a domácím vinařství většinou platí, že z ovoce "zasyrova" velmi chutného lze něco kloudného vyrobit jen těžce).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.9.2016 21:56

Chutná skoro jako aronie, ale plody jsou o něco větší a chuť není tak svíravě dřevěná. Likéry toho druhu mi moc nejedou, tak se o něj ani nebudu pokoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.193 (?), 8.9.2016 22:27

Děkuji.
Tak to se mi ta Likernaja líbí čím dál víc. A ještě bych se chtěl zeptat na šťávu. Je barvicí nebo jen barvy mdlé jako z oranžových jeřabin?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.9.2016 9:44

Abych řekl pravdu, nevím, strčil jsem kuličky přímo do pusy. Ale jsou tmavé, byť ne černé jako aronie. Podívám se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.253 (?), 9.9.2016 14:44

Tak já si na jaře vítězoslavně seženu Granatnaju (původní Mičurinova; X Granatina = selekce z SK?) a vy už se zde prsíte s Likernajou! laugh Na rok jsem chtěl shánět Burku, ale s takovou...

Lesy jsou u nás plné jeřábů a meze skoro holé - ta holota co dorazila po Němcích (vč. mých předků) všechno zplundrovala.angry Je čas to napravit.cheeky

Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.243 (?), 9.9.2016 22:10

Příznívci malých malvic určitě znají, ale třeba někomu něco uteklo. Jako mi ta Likernaja která je běžně dostupná a nebýt Miloše...
*
Další (méně známé) odrůdy jedlého jeřábu
*
Bylo by hezké ty stromy zpropagovat a rozšířit. Třeba už jen proto, že se velmi lehce za kůru roubují a dobře přijímají.
Aspoň já se tak kdysi trochu vyučil. Roubováním aronií na ptačí jeřáby ve volné přírodě.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika