Kokosová palma



host - 19.88 (?) 
2.11.2017 6:47, zobrazeno: 2258x
Dobrý den, začaly mi hnědnout spodní listy kokosovky, myslím že uhnívají, jak mám postupovat abych jí zachránil?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 184.133 (?), 2.11.2017 7:19

Co takhle pacienta přivézt k lékaři, aby ho viděl? Jestli uhnívají (?), pak může být příčinou nadbytek vody v kombinaci s nízkou teplotou. Zahnívání bývá projevem napadení bakteriózami, nebo jen důsledkem působení nízkých teplot, nadbytku vody... Kokosová palma je teplomilná, nesvědší jí chladné zimování, teploty pod 15 °C. Pokud máte rostlinu delší dobu a nehnojíte jí a listy jen zasychají (nejsou na nich zahnívající části), může být příčinou přesun živin do mlaších listů. Co dělat? Odhadnout kde je asi pravda, napravit prohřešek, nemocné listy ořezat. Kokosové palmy moc nevydrží, je to spíše jen krátkodobá zeleň, než dominanta místnosti na mnoho let. Téměř všechny ostatní druhy palem (zejména ty, které vidíte okolo Středozemního moře) jsou odolnější, do bytu vhodnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 2.11.2017 7:47

Jen bych doplnil, že teplota by neměla dlouhodobě klesat pod 18o C a rostlina by měla mít co nejvíce světla. Tj. u jižního okna bez záclon a v zimě nejlépe s přisvícením. Důležitá je také vysoká vlhkost vzduchu. V zimě zálivka jen taková, aby úplně nevysch substrát. Rozhodně po zálivce nesmí zůstávat voda v podmisce. V zimní zahradě, kde lze splnit jejich podmínky, přežívají bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sivon558 - (20) - 19.88 (?), 2.11.2017 15:52

Jestliže kořeny uhnívají, mám kokosovku přesadit a uhnité kořeny ustřihnout?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 3.11.2017 7:45

Zkuste to, ale naděje je malá. V létě v teple na silném světle by byla šance větší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika