Kiwi - zakoreňovanie odrezkov



host - 182.208 (?) 
29.7.2010 15:04, zobrazeno: 10679x

Odrezal som výhonky kiwi, dal do vody, pomaly sa tam vytvára taký biely špongiovitý útvar, z toho by mali vyjsť korienky. Až bude dosť korienkov, zasadím kiwi do kvetináča. Ale ako tie zakorenené odrezky prezimovať?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 58.225 (?), 29.7.2010 23:13

Teď je sice optimální doba na letní řízkování, ale nevím, jestli je nejlepší způsob pro kiwi dávat řízky do vody.Měly by se objevit nejprve výrazné bílé lenticely a z nich vyrůstat poměrně silné bílé kořeny.Pokud se vytvoří na spodním konci velký bílý kalus, nemusí zakořenit vůbec.Když se to přeci povede, je nejlépe rostlinky přezimovat v pařeništi, nebo ve studeném skleníku.V zimě ještě pořárne zakrýt.Přitom A. chinensis nemusí vydržet teploty pod O. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.8 (?), 15.8.2010 21:09

Dal jsem je do sklepa kde se netopí a přežili všechny, taky jsem je zakořeňoval v tomto období minulý rok, teď už jsou venku v hlíně a mají 40cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 216.132 (?), 19.8.2010 9:56
Mal ste ich v hline? Kedy ste ich dal do sklepa? Keď opadali listy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.138 (?), 19.8.2010 16:56
Peter, kiwi môžete mať vonku pokým nebudú teploty - 5 stupnov a viac, mne vydržali takto jednoročné rezkovance vonku. potom som ich dal do nevykurovanej garáže zimovať, dôležité je pri zimovaní, aby bola teplota maximálne 5 stupňov, inak vám začne kiwi predčasne rašiť a zbytočne sa iba vysilí, dajte na to pozor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.35 (?), 19.9.2010 14:44

to je příliš málo informací aby šlo poradit.Něcdo nechte v květináči a hlíně za oknem a něco dejte do hlíny do sklepa.pokud to má už dobré kořeny, tak klidně i ven-teda je-lit o zimovzdorná=arguta neb kolomikta.pokud je to tropická chinensis neb deliciosa, tak bych to ven nedával, leda do teplot okolo nuly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 235.249 (?), 19.9.2010 15:59

Deliciosa není tropická, je to normální kiwi které koupíte v obchodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.241 (?), 29.9.2016 8:31

Bydlím v Brně. Již víc než 15 let pěstuji kiwi přímo na jižní stěně domu v chráněné poloze, zatím jsem nezaznamenal poškození zimními mrazy, ale již dvakrát poškození jarními mrazíky, ale přesto i tak mívám ze 2 rostlin asi 20 kg plodů. Poměrně choulostivá je samčí rostlina, 2x vymrzla,  a tak jsem jednu vrouboval do samičí rostliny a tu samou zasadil do místa kde je chráněná. Zkoušel jsem pěstovat ve skleníku, rostly, ale nekvetly. Zkoušel jsem si dovézt samce až z Černé hory, ale řízky nezakořenily. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika