Kiwi - vhodný opylovač?



host - 3.120 (?) 
12.10.2015 13:47, zobrazeno: 3305x

Dobrý den

Koupila jsem si samičí rostlinu kiwi Geneva, a samčí Weikii.Poradí někdo, jestli to pro ni bude dobrý opylovač?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 12.10.2015 18:29

Nie som si na 100% isty ale pre opeleni je podstatne to aby boli obe kiwi rovnakeho druhu. Actinidia arguta dokaze opelit iba argutu, kolomitka iba kolomitku, deliciosia iba deliciosiu.

Geneva aj Weiki su obe druh Actinidia arguta (Aktinídia význačná) takze s opelenim by nemal byt problem za predpokladu, ze sa obe trafia do rovnakeho terminu kvitnutia kt. trva cca. 2tyzdne.

Weikii je ciastocne samoopeliva takze, ste miesto samca mohli kupit radsej samicu ktora by dokazala aj plodit aj opelovat Genevu a ak by sa netrafili naraz do kvitnutia, urodu by vam priniesla aspon Weikii. Takto vam zaplodi v idealnom pripade iba Geneva, v horsom pripade nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.120 (?), 12.10.2015 19:50

Děkuji Vám za odpověď.Sazenice jsem kupovala spíš náhodně.Jako třetí mám právě Weikii samosprašnou, o které píšete, že by byla vhodná.Myslela jsem, že je opylovač jen pro sebe, proto jsem ji nezmiňovala.

Tak se snad něco urodísmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika