Kiwi neobrusta



quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.243 (?) 
17.5.2012 12:15, zobrazeno: 7110x

Loni na podzim jsem zasadil 3 rostlinky kiwi. 2x samice, jeden samec. Jednu samici jsem koupil uz hodne vzrostlou, mela 2 slahouny cca 3m, je to P1 od pana Stajnochera. Jelikoz jeste povahu kiwi neznam, radsi se zeptam, nez udelam nejakou nerozvaznost. Dole je krasne obrostla, zelena, ale ty dlouhe slahouny nejak obrustat nechteji. Ustrihl jsem konesky a jsou v rezu zelene, takze zive. Spis mi pripada jak kdyby koreny nestacily vyzivovat, nebo je to normalni, ze konce obrustaji pozdeji, nebo ty slahouny mam zkratit treba na pulku. Cim mam rostlinky pohnojit, abych jim spis neublizil nez pomohl. Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.243 (?), 19.5.2012 22:17

uz je to jedno. komplet mi vsechno zmrzlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.226 (?), 19.5.2012 22:44

Letošní jaro bylo úžasné, první obrost mi pomrzl, ale naštěstí kiwi vyrazilo ze záložních pupenů + od kořenů, takže bych na Vašem místě ještě chvíli počkal, jestli to také neobrazí. Jinak k hnojení používám zálivku z krystalonu a bez problémů. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.235 (?), 27.5.2012 8:23

Ještě vydržte. Mně taky kiwi zmrzlo a teď po dvou měsících začalo obrůstat.Denně zalívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.148 (?), 22.8.2012 13:20

Loni jsem zasadil kiwi arguta a Jenny. Arguta roste dobře. Ale Jenny nejdříve se zdálo, že nemá žádný pupen, obrazila zřejmě z pupenů náhradních. Listy na jaře vyrazily a doposud jsou stále stejné. Kiwi neusychá ani neroste dále. Možná sbírá síly na příští rok. Nebudu mít aspoň starost jak výhony řezat, není co. Zdraví Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.52 (?), 21.9.2012 12:39

nevím, zda vaše rostliny jsou samosprašné, že se nezminujete o samcích.Pokud nejsou samosprašné, budete pro úrodu potřebovat samce ke každému druhu patřičného.A pokud přisadíte kolomiktu, tak i samce k ní.  Pozdní mráz ničí nové výhony aktinidií, takže v daném roce už není úroda, nutno vyčkat lepší rok, nebo to mohou sázet v oblastech, kde pozdní mráz nebývá=Frýdek, Hukvaldy, Lipník, Javorník, a j. tam, kde i letos plodí ořechy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 21.9.2012 14:20

Mladé kiwi mi obrazilo ale přírustky téměř žádné, jestli má rostlina 40 cm tak je to hodně. Je to divný rok, vše co je mladé nebo nově vysazené tak skro nevyrostlo, stromky, angrešt, rybíz, réva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 194.226 (?), 21.9.2012 14:34

Samčí rostlina mi vyrazila několik dlouhých výhonů, samičí ani to ne. Přírůstky na starších větvích veškeré žádné. Po těch mrazech se mi do toho pustily ještě svilušky, takže už se mi postaraly i o střih. Jsem zvědav, jak to bude vypadat příští rok. Na zahradě to vůbec vypadá všechno divně. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika