Kiwi Jenny



host - 220.154 (?)
5.1.2011 19:53

Tento rok keď Vám zakvitne, zožente si niekoľko samčích kvetov a opeľte to sám!!! Bude aj úroda a exotický živý plot bude 1

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 155.133 (?), 19.6.2009 14:10, zobrazeno: 31216x

Dobrý deň. Prosím o radu. Kúpil som si dve rastlinky Kiwi odroda jenny. Rastlinky boli asi 10 cm vysoke. Presadil som ich do vacsieho kvetinaca a za nejake 3 mesiace narastli o 2 metre. Mam ich na balkone. Mám ich nejak upravovať? Na krabici bolo pisane ze sa nemaju strihať. Zatiaľ narastol na každej jeden dva metre dlhý výhonok. Ďakujem za každú radu.   Jaro

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
VašekB - (38) - 166.20 (?), 20.6.2009 1:58

Jenny je odruda čínského kiwi a ta není vhodná pro naše oblasti. Někde v teplých místech a chráněná třebas i dobře plodí ale s dozráním bude jistě problém. Plody jsou stejné chlupaté jako na krámech, ale těžko se jich dočkáte. Potřebují pro opylení samce a je to velice bujná liána. Plodit začíná poměrně dlouho, možná i po 7 letech, ale na balkonu docela pochybuji. Berte ji jako hrásnou dekorativní liánu a řežte ji, tak jak potřebujete. Po seříznutí obrazí dalšími výhony. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rena - (16) - 246.117 (?), 20.6.2009 8:17

Dobrý den, Já mám toto kiwi sazené v zahradě od loňského jara. Rotlina měla a má stále při sobě návod kde se píše toto: "Pro zajištění spolehlivých výnosů je potřeba kiwi stříhat. Plodí na dvouletém dřevě. 2 roky po výsadbě rostlinu nechte být. Poté začněte krátit dvouleté dřevo na pevné větve, které unesou plody a nasadí dostatek nových větví, které za další rok budou také plodit. Větve starší 3 let by se měly odstranit, aby rostlina neustále vytvářela mladé dřevo, které plodí. Prořezávejte na konci zimy, dokud není přítomna míza.

Kiwi potřebuje slunečnou polohu a mírně kyselou, kyprou zem. Pozor na přehnojení – nechce potom kvést. Tento druh snáší teploty k -24°C. "
Já tedy zatím nechávám růst a krátit začnu za rok.  Tak hodně štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
elis3 - (1) - 155.133 (?), 20.6.2009 10:24

Ďakujem za radu. Toto Kiwi som kupoval ako balkonovu rastlinu, ale ked vidim ako rychlo rastie tak ju necham zosilniet a na rok ju presadim na zahradu. Myslim ze to vydrzí, bývam na juhu slovenska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.32 (?), 22.6.2009 13:31

Ak chcete kiwi pestovat na zahrade, tak by som odporucil ovela lepsie odrody, trebars samicie Starella, Bruno, Abbott, Monty, alebo Hayward. Potom k nemu aj samca dokupit. Jenny ma prilis male plody, rovnako dekorativne vyzeraju aj vypisane odrody, navyse Vam prinesu okrem peknej dekoracie aj jedle velke plody Ale vyber je samozrejme na Vas, na juznom Slovensku nie je problem so zimnymi mrazmi u velkoplodeho kiwi, ze by tieto odrody vymrzali, samozrejme prve 2-3 roky je lepsie rastliny na zimu trocha prikryt listim alebo cecinou. Potom je to uz bez problemov. Odroda Jenny plodi hodne neskoro, nie je uplne samosprasna, plodnost je problematicka a plody su vo velkosti vacsich A. arguta odrod. Mate moznost si vybrat aj z inych odrod. Nedalo mi nenapisat par postrehov z vlastnej skusenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.121 (?), 16.4.2010 22:25

Minulý rok v červenci jsem si koupil velkoplodé kiwi v místním zahradnictví, když jsem šel náhodou kolem z nemocnice, kde mi umřela zrovna babička, abych si udělal radost a zasadil ho jen tak na provizorní místo. Když začalo nadějně dost rychle růst, rozhodl jsem se ho přesadit na konečné stanoviště. Po této zimě jsem zjistil, že je kmínek suchý, ale doufal jsem, že vyroste ze země nový. Ku mému překvapení přeci jen kmínek neuschl až k zemi, protože z něj 10 cm nad zemí vyrašil výhon :-) Na docela kvalitní etiketě bylo napsáno, že jde o A. Deliciosu a zahradník mi tvrdil, že je samoprašná a vydrží i mrazy. No s tím mrazem měl pravdu, protože když vydržel tak tenký kmínek tuhle divokou zimu, je pravděpodobné, že s tloušťkou bude ještě odolnější. Takže vám sem tam poreferuju, jak se mu daří a jestli je opravdu samoprašná a zdali dozrajou někdy nějaké plody. Pěstování zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.133 (?), 3.1.2011 20:34
Mam tuto odrodu asi 9 rokov na zahrade pri dome, asi po 8 rokoch zacala bohato kvitnut, avsak plody ziadne, vsetky kvety stale opadaju a je z toho akurat "zivy plot" ktory treba neustale strihat, lebo sialene rychlo rastie. Ja ho "udrzujem" vo velkosti 10m. Je to stale o tom, ze ked som tuto odrodu kupoval ako 10cm rastlinku, predavac asi netusil o com hovori a co ponuka zakaznikovi... Ale kvety su kazdorocne krasne a daju to, uto"zivemu plotu" prichut exotiky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.154 (?), 5.1.2011 19:53

Tento rok keď Vám zakvitne, zožente si niekoľko samčích kvetov a opeľte to sám!!! Bude aj úroda a exotický živý plot bude 1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.70 (?), 5.3.2011 10:59

Jen jestli nemáte samce.  Já Jenny loni vyhodil- 4 roky vždy vyrostla do 3m a následný rok narašila, vyrostly listy a zhruba v červnu celý výhon uhnil, ale nový podrost z kořenů do podzimu dorostl zas na 3m. Pak jsem ale našel na netu fotku skutečné velikosti plodů Jenny (ne ta co je na štítku u rostliny v obchodě) a rostlina šla do hnoje - chlupatý angrešt opravdu nemusím. Mám arguty a ty jsou na ovoce lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.133 (?), 29.5.2011 2:30
No tento rok zas bohato zakvitla ale ked som to rucne chcel opelit, zistil osm ze to nema ziadny pel, a tiez kvety vyzeraju ako "samcie"?? pretoze nemaju bliznu. neviete poradit aku to vlastne mam rastlinu??je to samicia alebo samcia? Myslel som si ze to je obojpohlavna rastlina??
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika