Kiwi



host - 69.240 (?)
14.6.2013 22:51

Dobrý večer,

prosím o určení druhu tohoto kiwi, děkuji.Poprvé letos nakvetlo je od Starkla a mělo by být samosprašné.Předem děkuji Z.N.wink


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 166.20 (?), 14.11.2009 23:39

Samozřejmě ořezat ještě letos, rostliny nehojí rány a při jarním řezu moc roní mízu. Potom jde zase řezat až v květnu a červnu po odkvětu a to je zároveň nejvhodnější doba pro řízkování.

Plody na fotce vypadají moc pěkně, nevíte o jakou odrudu se jedná? Jěště se zeptám, zda máte samce. Snažím se o větší rozsíření tohoto ovoce mezi lidmi a mám více než 50 odrud. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 15.11.2009 12:37

Odrůda je to ACTINIDIA ARGUTA, je mrazuvzdorná, má samičí květy, které jsou samosprašné, takhle je to napsané na přiloženém letáčku, rodila hned druhý rok, byla a¨jsem s úrodou spokojená a přiobjednala další dve rostliny, sama jsem si udělala nějaké sazenice, celkem to dobře namnožit, ale nevím jestli budou také takhle bohatě plodit, od loňského října mám 3 sazenice červeného ale to není samosprašné, tak mám 1 samce a 2 samice, samice bujně rostou, samec je slabší, vše hnojím Kristalonem, mám na vás velikou prosbu, jestli nemáte nějaké zkušenosti s lalokonoscen, nikdy jsem ho tu neměla, pěstuji vše možné-borůvky, révu,ostružiny, maliny,jahody, broskve,jablka, meruňky, nektarinky,slívy, jostu atd..a až když jsem začala pěstovat kiwi, tak se mi tady objevil, ale v hrozném množství, taky za večer na jednom keři 100 ks, podrobně jsem to popsala v příspěvku o Lalokonosci, letos už se mi ho podařilo dost vyhubit, chtěla jsem jen zjistit, jestli to není tím kiwi, děkuji za rady, jdu stříhat kiwi, Ella

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 15.11.2009 23:37

ACTINIDIA ARGUTA je druh kiwi a ty se potom dělí dál na odrudy tak jako je to to třebas u jabloní. Tedy letáček nám neřekl vůbec nic důležitého. Dobře že máte samce, budete mít plody mnohem vyrovnanější a větší. Některé odrudy nejdou bez něho vůbec pěstovat, plody se neopylí a opadají.

S lalokonoscem Vám neporadím, ale mohla jste si ho přinést s čímkoliv a teď si může vybírat. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 27.11.2009 8:26

lalokonosec se přiveze obvykle s rostlinou v květináči, touto dobou po tom co dovezete něco v květináči je dobré květináč vysypat, otřást hlínu z kořenů a pokud tam jsou, tak vybrat a zničit bílé ponravičky, ted jsou asi 9mm velké.žerou kořeny ode všeho. Brouk, který se na jaře vylíhne se přes den schovává v hlíně, večer vylézá a žere listy ode všeho, dělá v nich charakteristické dírky.Já jsem si ho dovezl nechtíc z lesa s hrabankou a s kůrou, nikdy bych už pro ni nejel.
Postřik by mohl pomoci, ale asi jen v noci.To vaše ruční sbírání určitě dost pomůže.
jinak ta vaše aktinidie je zajímavá tím, že plodí i bez opylení a má pěkné plody, to bych rád viděl.Bydlím na severní moravě, ale někdy jedu až k praze neb do Brna. jsem rád, že vám to chutná, můžete zkusit i kolomiktu. nokal1@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 9.12.2009 23:13

Někde jsem se dočetla, že se lalokonosec vyskytuje na jednom místě tři roky a dost, tak jsem zvědavá jestli je to pravda, letos jsem je měla na zahradě již třetí rok a je pravda že jich bylo už jen trochu proti minulým létům a nebo je to tím mým neustálým bojem s nimi, vyzkoušela jsem všechno, hlístice, ruční sběr a spoustu druhů postřiků a ten poslední Calypso byl asi konečně účinný, protože po něm to bylo mnohem lepší, já mám zahradu hodně chráněnou a teplou, vše mi tu brzo dozrává a tak tady mají asi dobré podmínky na zimování.Kiwi na fotce je samosprašné a rodilo hned druhý rok, má hodně plodů, všechny keře jsou obaleny a to je ještě okusovali ty brouci, listy a kořínky, letos jsem přikoupila kiwi červené, není samosprašné, nemám s ním žádné zkušenosti, zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.240 (?), 14.6.2013 22:51

Dobrý večer,

prosím o určení druhu tohoto kiwi, děkuji.Poprvé letos nakvetlo je od Starkla a mělo by být samosprašné.Předem děkuji Z.N.wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.58 (?), 18.6.2013 16:59
Takhle kvete samec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
metalwarrior665 - (34) - 165.30 (?), 24.4.2010 10:02

Tak co? Jak vám kiwi přežilo mrazíky? U mě ananasnaya celá černá, ostatní jen pár lístků.

A raší už Issai? U mě vypadá dost mrtvě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 24.4.2010 19:47

U mě na kladensku už pěkně raší, mám odrůdu Arguta, rodí každý rok, poslední obrázek jsou moje sazenice pěstované druhým rokem, E

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 24.4.2010 21:09

Mrazíky byly zlé, asi to udělalo velké škody.Já jsem se ještě nedostal na velkou zahradu.Tady mám vše malé a v květináčích, tak jsem vše schoval do skleníku a topil tam petrolejkou a svíčkami, tak to přežilo.I maličké rostlinky kvetou u kolomikt.Ten duben a zač.května je asi nejhorší pro aktinidie.Vyraší hned znovu, ale už bez květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika