Kiwi



ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?)
24.4.2010 19:47

U mě na kladensku už pěkně raší, mám odrůdu Arguta, rodí každý rok, poslední obrázek jsou moje sazenice pěstované druhým rokem, E

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 166.20 (?), 14.11.2009 23:39

Samozřejmě ořezat ještě letos, rostliny nehojí rány a při jarním řezu moc roní mízu. Potom jde zase řezat až v květnu a červnu po odkvětu a to je zároveň nejvhodnější doba pro řízkování.

Plody na fotce vypadají moc pěkně, nevíte o jakou odrudu se jedná? Jěště se zeptám, zda máte samce. Snažím se o větší rozsíření tohoto ovoce mezi lidmi a mám více než 50 odrud. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 15.11.2009 12:37

Odrůda je to ACTINIDIA ARGUTA, je mrazuvzdorná, má samičí květy, které jsou samosprašné, takhle je to napsané na přiloženém letáčku, rodila hned druhý rok, byla a¨jsem s úrodou spokojená a přiobjednala další dve rostliny, sama jsem si udělala nějaké sazenice, celkem to dobře namnožit, ale nevím jestli budou také takhle bohatě plodit, od loňského října mám 3 sazenice červeného ale to není samosprašné, tak mám 1 samce a 2 samice, samice bujně rostou, samec je slabší, vše hnojím Kristalonem, mám na vás velikou prosbu, jestli nemáte nějaké zkušenosti s lalokonoscen, nikdy jsem ho tu neměla, pěstuji vše možné-borůvky, révu,ostružiny, maliny,jahody, broskve,jablka, meruňky, nektarinky,slívy, jostu atd..a až když jsem začala pěstovat kiwi, tak se mi tady objevil, ale v hrozném množství, taky za večer na jednom keři 100 ks, podrobně jsem to popsala v příspěvku o Lalokonosci, letos už se mi ho podařilo dost vyhubit, chtěla jsem jen zjistit, jestli to není tím kiwi, děkuji za rady, jdu stříhat kiwi, Ella

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 15.11.2009 23:37

ACTINIDIA ARGUTA je druh kiwi a ty se potom dělí dál na odrudy tak jako je to to třebas u jabloní. Tedy letáček nám neřekl vůbec nic důležitého. Dobře že máte samce, budete mít plody mnohem vyrovnanější a větší. Některé odrudy nejdou bez něho vůbec pěstovat, plody se neopylí a opadají.

S lalokonoscem Vám neporadím, ale mohla jste si ho přinést s čímkoliv a teď si může vybírat. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 27.11.2009 8:26

lalokonosec se přiveze obvykle s rostlinou v květináči, touto dobou po tom co dovezete něco v květináči je dobré květináč vysypat, otřást hlínu z kořenů a pokud tam jsou, tak vybrat a zničit bílé ponravičky, ted jsou asi 9mm velké.žerou kořeny ode všeho. Brouk, který se na jaře vylíhne se přes den schovává v hlíně, večer vylézá a žere listy ode všeho, dělá v nich charakteristické dírky.Já jsem si ho dovezl nechtíc z lesa s hrabankou a s kůrou, nikdy bych už pro ni nejel.
Postřik by mohl pomoci, ale asi jen v noci.To vaše ruční sbírání určitě dost pomůže.
jinak ta vaše aktinidie je zajímavá tím, že plodí i bez opylení a má pěkné plody, to bych rád viděl.Bydlím na severní moravě, ale někdy jedu až k praze neb do Brna. jsem rád, že vám to chutná, můžete zkusit i kolomiktu. nokal1@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 9.12.2009 23:13

Někde jsem se dočetla, že se lalokonosec vyskytuje na jednom místě tři roky a dost, tak jsem zvědavá jestli je to pravda, letos jsem je měla na zahradě již třetí rok a je pravda že jich bylo už jen trochu proti minulým létům a nebo je to tím mým neustálým bojem s nimi, vyzkoušela jsem všechno, hlístice, ruční sběr a spoustu druhů postřiků a ten poslední Calypso byl asi konečně účinný, protože po něm to bylo mnohem lepší, já mám zahradu hodně chráněnou a teplou, vše mi tu brzo dozrává a tak tady mají asi dobré podmínky na zimování.Kiwi na fotce je samosprašné a rodilo hned druhý rok, má hodně plodů, všechny keře jsou obaleny a to je ještě okusovali ty brouci, listy a kořínky, letos jsem přikoupila kiwi červené, není samosprašné, nemám s ním žádné zkušenosti, zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.240 (?), 14.6.2013 22:51

Dobrý večer,

prosím o určení druhu tohoto kiwi, děkuji.Poprvé letos nakvetlo je od Starkla a mělo by být samosprašné.Předem děkuji Z.N.wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.58 (?), 18.6.2013 16:59
Takhle kvete samec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
metalwarrior665 - (34) - 165.30 (?), 24.4.2010 10:02

Tak co? Jak vám kiwi přežilo mrazíky? U mě ananasnaya celá černá, ostatní jen pár lístků.

A raší už Issai? U mě vypadá dost mrtvě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 24.4.2010 19:47

U mě na kladensku už pěkně raší, mám odrůdu Arguta, rodí každý rok, poslední obrázek jsou moje sazenice pěstované druhým rokem, E

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 24.4.2010 21:09

Mrazíky byly zlé, asi to udělalo velké škody.Já jsem se ještě nedostal na velkou zahradu.Tady mám vše malé a v květináčích, tak jsem vše schoval do skleníku a topil tam petrolejkou a svíčkami, tak to přežilo.I maličké rostlinky kvetou u kolomikt.Ten duben a zač.května je asi nejhorší pro aktinidie.Vyraší hned znovu, ale už bez květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika