Kiwi



host - 166.20 (?)
27.1.2009 21:19

Odruda Issai je z Argut pro mne nejhorší. Chutí mi připomíná chlorofil, je náchylná na zmrznutí dřeva, je málo vzrůstná. Má být samosprašná ale řekl bych jen částečně. Jediné dobré na ní je, že plodí už druhým rokem. Samce ale doporučuji ke každým samicím i kdyby Vám jakýkoliv prodejce tvril, že ho nepotřebujete. Kiwi si zaslouží pozornost a doporučuji ho do každé zahrádky. Je to i dekorativní liána a plody jsou vynikající a zdravé. I Kolomikty si zaslouží větší pozornost. VašekB.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 4.10.2009 18:42

asi jste koupil pravé kiwi=s chlupatými plody. U nás lépe plodí actinidia kolomikta a actinidia arguta-dobré odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.179 (?), 8.6.2008 22:18

Chtěla bych se zeptat, protože začínám, koupila jsem k. kolomikta samce i samici.  Není mi jasné, jestli mají mít plody obě dvě rostliny, nebo jenom samice, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.122 (?), 8.6.2008 22:22

Jen samice, samozřejmě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.79 (?), 18.6.2008 15:42

Prosím o radu. Před 4 roky jsem si koupila Actinidia arguta - údajně samosprašná, která mi letos poprvé tvetla. Na rostlině bylo celkem dost květů. Tvořily se zřejmě jak samičí tak samčí květy - okukováním jsem zjistila, že mají odlišnou stavbu květů - podle toho soudím. Omlouvám se, ale v tomto nejsem odborník. Začaly se z květů tvořit malé plůdky, které vyrůstaly z květů, ale všechny oschly a opadaly. Chtěla bych poradit, čím se to stalo a jak tomu předejít. Budou někdy plody? Zajímalo by mě, zda také záleží na počtu samčích květů na rostlině, zda zde musí být určitý poměr? Kolik samčích květů je tedy potřeba a zda se to dá nějak ovlivnit nebo si to řídí příroda. Je to prosím někde přesně popsáno, potřebovala bych si to naštudovat. O kiwi nic nevím.  Pročetla jsem si toto forum, ale na takové podrobnosti, které bych potřebovala jsem nenarazila. Děkuji předem za radu. Zuzka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 18.6.2008 15:58

Stačí mnohem míň samčích květů. Ovlivnit to asi nejde. Byly tam vidět včely?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.79 (?), 18.6.2008 16:14

Předpokládám, že včely tam byly, i když jsem je tam konkrétně neviděla.  Nemohly ty květy opadat tím, že měla poprvé? I když jinak rostlina je bujná a dost silná, zelená, bez poškození - krásná.  Je také možné, že rostlina měla převážně samčí květy, které opadaly a samičí vykvetly až potom? Nevím totiž jak konkrétně vypadá samčí a jak samičí květ. To jsem nikdy nemusela řešit a tak teď to mám.  Ze školy už jsem také dááávno venku a asi jsem nedávala pozor nebo si to nepamatuji.  Děkuji. Zuzka.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.111 (?), 20.6.2008 10:33

U Actinida arguta - drobnopodého kiwi existují jak rostliny samčí, samičí, tak i samosprašné - např. odrůda "Issai". Pokud je tedy zajištěno dobré opýlení, plodí spolehlivě. Když si nejste jisti, jestli je vaše rostlina samčí nebo samičí, zkuste utrhnout květ a zajít do zahradnictví, kde by to mohli poznat. Jinak já mám jednu rostlinu samičí, která plodí a druhou zřejmě samce, který sice po odkvětu vytvoří něco jako drobné plody, ty však brzo zaschnou a opadají, takže slouží jen jako opylovač pro samici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.79 (?), 23.6.2008 17:35

Mám odrůdu Issai, tak by to tedy mělo být příště v pořádku.  Asi tedy nedošlo k řádnému opylení. Já jsem si myslela, že když je samosprašná tak se opylují květy navzájem větrem, vzduchem.  To, že by to měly dělat i včely, to mě vůbec nenapadlo. Nebo to bylo tím, že kvetla poprvé a květů nebylo tolik. Jak uvádíte, také zřejmě ty samčí měly malé plůdky a potom uschly. Pokusím se nyní popsat oboje květy na rostlině - laicky:

- jedny květy měly tyčinky jak u okvětí tak na konci malého plůdku - tyto květy byly mohutnější a bylo jich rozhodně míň - předpokládám, že byly samičí

- druhé květy byly drobnější a měly tyčinky jen na konci plůdku, bylo jich mnohem víc, zdá se mi, že květly dříve - předpokládám, že byly samčí

     Možná, že to ale bylo opačně, nevím, toto jsou jen moje úvahy - nemůže mi někdo popsat jak vypadají samčí a jak samičí květy? Určitě se to ale pozná, že je mezi nima už na pohled rozdíl.  Děkuji. Zuzana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.91 (?), 27.1.2009 15:25

Mám kiwi Weiki 8 let.Každý rok je stejný.Obrovské množství kvetu vytvorí se malé plody a po určité dobe opad. Nikdo v okolí kiwi nemá a proto si myslím že Weiki je 100 % cizosprašné. V loni jsem koupil samce a tak musím ješte počkat.Mám ho na jižním Slovensku teploty v léte vysoké, ale roste jako z vody. Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 27.1.2009 21:19

Odruda Issai je z Argut pro mne nejhorší. Chutí mi připomíná chlorofil, je náchylná na zmrznutí dřeva, je málo vzrůstná. Má být samosprašná ale řekl bych jen částečně. Jediné dobré na ní je, že plodí už druhým rokem. Samce ale doporučuji ke každým samicím i kdyby Vám jakýkoliv prodejce tvril, že ho nepotřebujete. Kiwi si zaslouží pozornost a doporučuji ho do každé zahrádky. Je to i dekorativní liána a plody jsou vynikající a zdravé. I Kolomikty si zaslouží větší pozornost. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika