Kiwi



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
mig - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 33.190 (?) 
18.6.2010 14:21, zobrazeno: 72674x

Zdravim, mam dve sazenice kiwi (jednu samci a jednu samici). Koupil jsem je minuly rok, ale az nekdy v lete, cca 2m vysoke.Obe rostou tak ze spis nerostou. Jedna vyrasila zespod kminu pekny vyhon, ktery roste zavratnou rychlosti. Premyslim, zda nemam nejak donutit druhou sazenici aby take vyrasila zaspod novy slahoun? Ma ted cenu strihat kminek? Jde mi o to aby obe sazenice byly tak nejak na stejno...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.214 (?), 19.6.2010 21:26

S řezem kiwi si lamte hlavu až tak za dva roky. Ponechte volnému vývoji, max. omezte délku, čímž jak spávně uvádíte, podnítíte tvorbu plodného obrostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.214 (?), 19.6.2010 21:33

Čučel jsem na rostliny kiwi na mojí zahrádce o víkendu. Kvetly jako o závod. V okolí v současné době nikdo nechová včely, Na samicích byl klid a na samci jsem po delší době viděl asi 6 čmeláků. Mám samce asi 6 m od samic a tak jsem zvědav na letošní ůrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.70 (?), 5.9.2010 2:49

Dobrý den, kupuji dům kde na zahradě rostou kiwi. Je to asi jeden obrovský keř. I když jak to čtu, asi budou dva, samec a samice. Chci se zeptat, jak to poznám? Plody jsou na samci i samici nebo jen na jednom? Původně jsem je chtěl seříznout nebo i přesadit, ale je na tom keři hodně plodů. Tipuju že několik desítek, možná i víc. V současnosti je keř vzrostlí až na domě do výšky asi tří metrů a úplně zatmívá jedno okno, což mi vůbec nevyhovuje. Plody jsou zatím docela malé, cca 2 - 3 cm na délku. Chci se zeptat, dozrají ještě, nebo už ne? Přijde mi na kiwi docela zima. Tak jestli to můžu šmignout už teď, nebo to nechat dozrát a nechat to na později či až na jaro?

A ještě jedna věc, kdybych se rozhodl keř přesunout, jaké to má kořeny? Hlavní kmen bude mít v průměru asi 10 - 15cm, tak jestli to je vůbec myslitelné.

Díky za radu. Huskye

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.249 (?), 5.9.2010 3:02

Proč to chcete řezat a přesazovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.70 (?), 5.9.2010 7:25

Jak jsem psal, zarůstá okno do jedné místnosti. Takže tam nesvítí slunce, je tam tmavo a vlhko. Je to tak asi několik let, 5 let v tom domě nikdo nebydlel a v téhle místnosti i pohnila podlaha. Jinde ne, tak počítám to bude i vlivem toho, že tam prostě nesvítí slunce. Takže určitě to budu chtít hodně zastřihnout, ale spíš i přesadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 235.249 (?), 5.9.2010 18:33

Tak odřežte a odtáhněte jen to, co stíní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.241 (?), 5.9.2010 22:25
Můj hlavní dotaz zní, jestli to ještě dozraje, nebo už to nestihne dozrát? Zatím mají plody asi 2 až 3 cm na délku a jsou zelené, světle. Podle toho se rozhodnu co dál, pokud by měli třeba za měsíc dozrát, tak to ještě stříhat nebudu a budu to řešit až je sklidim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 6.9.2010 0:29

A víte jaké je to kiwi? není to minikiwi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
huskye - (13) - 93.241 (?), 6.9.2010 9:05
To vůbec netušim. Zahrádkář teprve budu a nikdy jsem ani netušil, že kiwi může v našich klimatických podmínkách růst. Takže je to pro mě zjevení. Plody jsou zatím hodně tvrdé. Bližší fotku teď nemám, protože stěhovat se budeme asi až za měsíc, tak mám jen fotku na které je patrné, proč se toho chci trochu zbavit. Kiwi společně s hroznem jsou propletené a zarůstají jedno okno které je vidět a pak je tam ještě jedno okno které ani vidět na fotce už nejde, přes ten porost... A v místnosti je prostě tma...
kiwi a hrozno
kiwi a hrozno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika