Kiwi



Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?)
17.4.2009 22:53

Samosprašnost je pro kiwi nepřirozená, je to dvoudomá rostlina. Samosprašné kiwi bylo vytvořeno pod nátlakem trhu. Plodí mizerně, samice + samec dají mnohem víc úrody než dvě samosprašné. Prý snad pomůže k samosprašnému dokoupit samce, ale nevím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 48.2 (?), 17.4.2009 22:09, zobrazeno: 5503x

Zdravím,

koupil jsem si samosprašně kiwi, teď nevím jaká odrůda, a zajímalo by mě, jak ho mám pěstovat... potřebuje oporu, takže ho můžu prostě nechat třeba jako víno u nějaké konstrukce? Kolik potřebuje prostoru? A myslíte, že když má být samosprašné, že opravdu je?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 17.4.2009 22:53

Samosprašnost je pro kiwi nepřirozená, je to dvoudomá rostlina. Samosprašné kiwi bylo vytvořeno pod nátlakem trhu. Plodí mizerně, samice + samec dají mnohem víc úrody než dvě samosprašné. Prý snad pomůže k samosprašnému dokoupit samce, ale nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.166 (?), 19.4.2009 14:42

Pane Václave, moc ráda bych si tohle ovoce rozšířila na zahrádku, ale nějak se nedaří. Loni na jaře jsem si koupila dvě rostliny, ale na podzim, v době, kdy by asi v budoucnu měly mít úrodu, nějak omrzly. A letošní zimu přežila jen samice. Tak se zdá, že to nebude nic pro mě - zahrádka je 600m nad mořem a navíc v mrazové kotlině. Nebo mám nějakou šanci? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
VašekB - (38) - 166.20 (?), 19.4.2009 22:44

Na jarní mráz jsou nejchoulostivější rostliny v mládí, na stáří je to o něco lepší. Samozřejmě se toho bojíme všichni pěstitelé a letos obzvlášť, protože příroda je moc napřed. Bohužel obrana je dost těžká, možná pro někoho pár rostlin uchránit nebude takový problém, ale já to prostě musím nechat přírodě. Za víc než 15 let jsem byl postižen dvakrát, to druhé bylo horší protože mladé rostliny po vyrašení stihly zmrznout celkem třikrát. Prostě to musíte zkusit, každý máme jiné podmínky i stanoviště. I kdyby jednou za čas pomrzly květy, je to krásná liána. Já plody stlízel každý rok a tak doufám, že to bude i letos. Každý den chodím rostliny prohlížet, už v tuto dobu jsou vidět poupátka a rychlý vývin. Prostě rostliny sázejte a když se o ně budete starat, uvidíte že jde všechno. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika