Kivi řízkování



Stránky: 1,  2,  3   
host - 217.2 (?) 
21.3.2010 20:22, zobrazeno: 58630x
Dobrý večer, mám několik odůd actinidia arguta a chtěl bych si vypěstovat několik vlastních sazenic, prosím o radu ohledně řízkování a zda je vhodá doba právě nyní.FŠ.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 58.225 (?), 21.3.2010 23:05

Doba by byla vhodná, ale mám obavu, že už je pozdě na stříhání prutů, protože už proudí míza.Možná opatrně zkusit nějakou slabší větev, jinak to jde v létě bylinnými řízky taky dobře. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.2 (?), 22.3.2010 19:37
Děkuji za odpověď.FŠ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.84 (?), 4.6.2010 11:43

Mně se nejvíc osvědčilo je řízkovat těsně po odkvětu, to bude za pár dní.Odstřihnout asi 15cm dlouhou větvičku, nechat na ní jen dva vrchní listy a namočit ji do stimulátoru a pak třeba do kelímku s dobrou zeminou a dát je buď do foliáku nebo přes ně přetáhnout mikrotenový sáček. Mám to vyzkoušené a funguje to. Asi za měsíc zakoření a asi za další měsíc už se může dát na trvalé místo. Jen před první zimou zakrýt aby nevymrzl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 4.6.2010 11:51
A taková rostlina si zachová své vlastnosti? Já mám rostlinu roubovanou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.225 (?), 4.6.2010 22:02

Ano, zachová si své vlastnosti. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 5.6.2010 22:48

Kiwi si taky řízkuju, na obrázku moje vypěstovaná rostlina třetím rokem, E

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.138 (?), 6.6.2010 15:45
čo to je za odrodu na obrázku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 6.6.2010 22:55

Odrůda se jmenuje Arguta, rodilo hned druhý rok a je vždycky obalené plody, většinou se řízky dobře zakoření, já je nastříhám, namočím do stimulátoru(není to ani třeba)a zapíchám do skleníku, do podzimu jsou pěkně zakořeněné, E

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.138 (?), 7.6.2010 6:57

Arguta nie je odroda, je to nazov druhu kiwi -Actinidia arguta. nevadí. ale máte to moc pekné, isto sú aj plody chutné. aj u argút je mnoho selekcí, skoršie dozrievajúce, neskoršie, s menšími/väčšími plodmi. arguty sú chuťovo moc dobré. máte pravdu, dobre sa množia za zelena, do jesene stihnú pekne prekoreniť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika