Kiwi



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?)
21.5.2010 10:54

Takové odrůdy myslím tady nikdo nezná.5íkáte že jsou ze sekce ananaskaja, to asi znamená, že někdo vysel argutu s popleteným jménem.Jde asi o semenáče, které někdo vyrobil.jde zřejmě o obyčejnou nějakou argutu.Že to někdo množí, snad množí dobrou.Hokus pokus, uvidí se.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 21.5.2010 10:54

Takové odrůdy myslím tady nikdo nezná.5íkáte že jsou ze sekce ananaskaja, to asi znamená, že někdo vysel argutu s popleteným jménem.Jde asi o semenáče, které někdo vyrobil.jde zřejmě o obyčejnou nějakou argutu.Že to někdo množí, snad množí dobrou.Hokus pokus, uvidí se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 21.5.2010 15:48

nene, jedna se o sazenice z vyzkumn.ustavu takze toto uz nejsou zadne semenace...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.199 (?), 8.3.2021 22:11
Průhonice Obdržálek že? Tyto odrůdy pochází od pana Josefa Jahelky. Že by toto pan Vrána nevěděl, bych se velice divila. Jsou moc dobré.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 21.5.2010 17:54

Správně se píše ananasnaja, tu nabízí třeba Krakonošovo zahradnictví. Zbytek označení bude toho výzkumáku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 25.5.2010 23:05

Já jsem si koupila jednu sazenici kiwi Arguta v roce 2005 a rodilo hned druhý rok, udělala jsem už hodně řízků a jsou už z nich pěkné keře a už taky rodí, přikládám obrázky letošních poupat, v loni jsem koupila kiwi KenśRed Portos červené, není samosprašné, tak jsem koupila dvě samice a jednoho samce a ty samice už mají poupata a samec ještě ne a tak bych se chtěla zeptat, jestli je možné, že by se mi opylily těma květama Arguty, když je mám kousek od sebe, nebo to musí být kiwi stejné odrůdy, nemá s tím někdo zkušenost?děkuji E

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.199 (?), 8.3.2021 22:19
Musím vás vyvést z omylu. Výzkumák na těchto odrůdách nemá žádné zásluhy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 25.5.2010 23:27

Ahoj Hanko. Asi jsme za ně poděkovali, já myslela, že jen za kytky se neděkuje, ony prý potom nerostou, ale o kvetení se nemluví. Naše kiwi se zase zbláznilo, šlahouny už skoro metr, kvítek žádný. A co Vaše? Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.17 (?), 26.5.2010 12:23

Zdravím všechny.7 let máme na zahradě samosprašné kiwi-bohužel nevím odrůdu.Roste jako z vody, je to nádherná liána.Taky jsem zkoušela vše možné... hnojit, stříhat,nestříhat... nic prostě nekvete, každý rok si říkám, snad za rok.V loni jsem zasadila další kiwi-taky nevím odrůdu, nejspíš nějaká drobnoplodá odrůda a ta je letos obsypaná poupaty!!!Nedávno jsem to své první kiwi opět viděla v zahradnictví, prodávalo se jako 100%samosprašné-velkoplodé.Bohužel mi nejde vložit momentálně foto.Je to liána porostlá načervenalými chloupky.Listy jsou tvarem a velikosti podobné lísce, řapík je červený.Celá rostlina je chlupatá. Tak nevím, pokvete někdy??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 28.5.2010 21:42

nemělo by uškodit ho trochu pohnojit třeba npk a pod. aby mělo pro květ fosfor. Ted se podívejte na fora tam jsou obrázky květů samce i samice a až vám to rozkvete tak se dívejte do květů, zda mají mimo prašníky i zárodek plodu a na jeho špičce i bílé vlásky=pestíky.To by byl samičí květ.
Záleží zda máte oboje z jednoho druhu kiwi aby to mělo šanci se dát dohromady.Pokud jsou to různé druhy tak se to nejspíš neopylí.pokud máte opravdu samosprašné, mělo by to nějaké plody přinést.Málo to kvete, když to není na slunku, chce to alespon 5-7 hodin přímého slunce denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.138 (?), 8.6.2010 16:05
ak má červené výhony, môže to byť odroda Jenny - plody má chlpaté a malé. mne rodila až desiatym rokom! a nakoniec išla zo záhrady preč, tie plody boli skôr na okrasu, než jedenie. uvidíte, že s drobnoplodou odrodou budete spokojná, len potrebuje aj samca dosadiť. prípadne vložte fotky, z opisov sa ťažko dedukuje, čo vlastne pestujete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika