Keříčkové kiwi



host - 20.30 (?)
2.12.2016 18:21

Na přednášce pro instruktory jsem ukazoval aktinidii kolomikta v květináči, vysokou asi 40cm a plnou plodů. Bez opory.
Kolomikta dokáže být i bez opory, když ji tak zapěstujete.Kolomikta plodí velmi brzy už i malá a tak se zdá že je keříčková.Skoro každá odrůda kolomikty tohle dokáže.
Výsledek: Zasadte si aktinidii kolomikta, samce i samici, ale raději si k ní dejte oporu, je to tak správné.Alespoň pořádnou tyč, lépe vedení.
Zpočátku bude malá a už bude plodit, jakoby byla keříčková.
Rostlina vydrží 100 let, tak tolik by měla vydržet i opora.
Jen předloni v tom suchu uschla těm, kteří vůbec nezalévají a na zahradu téměř nechodí.
Jak může někdo mít zahradu a nechodit na ni.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 78.234 (?), 21.11.2016 22:03, zobrazeno: 12607x
Dorazili ke mně zvěsti o jakémsi keříčkovém kiwi. Neznáte to někdo? Nevíte, co by to mohlo být? Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.19 (?), 22.11.2016 7:26

Tohle by mě taky zajímalo. Před časem mi jedna známá říkala, že ochutnala keříčkové kiwi a je vynikající. Zkoušela jsem pak hledat něco, co vypadá podobně jako kiwi a zároveň je to keřík, ale marně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 22.11.2016 15:26

Na netu hledejte buď Actinidia arguta nebo Actinidia kolomikta. Je o nich mnoho dostupných informací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 22.11.2016 15:46

Jen není keříčkové wink, některé výhony se nám vyšplhaly po vrbe do výšky pěti metrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 22.11.2016 16:11

Keříčkové kiwi, to slyším poprvé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.71 (?), 23.11.2016 5:32
Kiwi (klasické aj aktinídia) je ovíjavá liana, rodiaca na jednoročnom dreve. Pre dosiahnutie kvalitnej úrody je potrebný rez, ktorý je trochu podobný ako pri reze viniča. Pestovanie bez opory nie je možné (aspoň neviem o tom že by bol vyšľachtený nejaký samonosný krík). Variácie nosných konštrukcií sú mnohoraké, od pergoly až po spôsob aký vidíte na fotke. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.30 (?), 2.12.2016 18:21

Na přednášce pro instruktory jsem ukazoval aktinidii kolomikta v květináči, vysokou asi 40cm a plnou plodů. Bez opory.
Kolomikta dokáže být i bez opory, když ji tak zapěstujete.Kolomikta plodí velmi brzy už i malá a tak se zdá že je keříčková.Skoro každá odrůda kolomikty tohle dokáže.
Výsledek: Zasadte si aktinidii kolomikta, samce i samici, ale raději si k ní dejte oporu, je to tak správné.Alespoň pořádnou tyč, lépe vedení.
Zpočátku bude malá a už bude plodit, jakoby byla keříčková.
Rostlina vydrží 100 let, tak tolik by měla vydržet i opora.
Jen předloni v tom suchu uschla těm, kteří vůbec nezalévají a na zahradu téměř nechodí.
Jak může někdo mít zahradu a nechodit na ni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.171 (?), 3.12.2016 1:09

Kolomiktu bych si na zahradu už nikdy nedala.Měla jsem ji blízko terasy, krásně ozdobný usměrnitelný keřík, na opoře.Jenže-mohou se z ní zbláznit kočky.Pořád na ni lezly, škrábaly,padaly dolů, každou noc rámusu jak v džungli, celé léto.Musela jsem ji zrušit.

Dál od domu by to asi nevadilo, i když některé zničené větve by se musely odstranit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.30 (?), 12.1.2017 12:12

děkuji za vaši zkušenost. někteří si přinesli kolomiktu a nedali hned do pletiva a kočky zničily už malé rostliny.
přesto já na kolomiktu nedám dopustit. její ovoce je tím nejzdravějším ovocem na světě a každý si ji může koupit a zasadit, a mít tak dobrou věc pro zdraví.Obsah C 1520mg ve 100gramech, co má víc?nic.
vyžaduje zasadit samce i samici, dostatek živin, vláhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.209 (?), 12.1.2017 14:44
20.30: "...co má víc?nic...". Naozaj? IH. P.S.: Odporúčaná denná dávka vitamínu C je 60-80mg. Ak ju prekročíte, tak máte veľmi kvalitný... moč. 😉


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika