kdoule



host - 136.34 (?)
8.2.2009 10:13

Na podzim jsem objevil 2 stromy kdoulí, žluté,tvar jablka.Plody byly, některé z části, některé celé, pokryty šedozeleným povlakem, připomínajícím plíseň.Máte někdo potuchu o co jde, jestli to jde postříkat?Zaujal mne způsob řízkování v podobném tématu na těchto stránkách.Nerad bych si na zahradu přitáhl nějaký sajrajt.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 223.8 (?), 29.10.2008 11:47, zobrazeno: 46602x

Mám odrůdu Vranja a Mamoth, každoročně hojně plodí.Sklidim.li je ještě nazelenalé, rychle ziskávají hnědé tečky pood sluplou, špatně potom kompot vypadaá, i když věřím žeb ton škodlivé není.Manželka mi však tvrdí že se jí to nelíbí s hnědymi skvrnkami a vyhazuje to, jen málokterou která to nemá zavaří jako kompot, vše ostatní vyhodí. Mně by nějaká ta hnědá barva nevadila a určitě bych se neotrávil.asi děláme nějakjkou chybuz a zpraciováváme je až za pár dní po sklizni. Chtělo by to nenechat je moc dozrát a ihned zpracovat.Jaké zkušenosti s tím máte vy? Byl jsem na zájezdě v Lwow tam na trhu se hojně prodávaly a kupovaly kdoile, brambory a snaduž ani nic jiného

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.34 (?), 8.2.2009 10:13

Na podzim jsem objevil 2 stromy kdoulí, žluté,tvar jablka.Plody byly, některé z části, některé celé, pokryty šedozeleným povlakem, připomínajícím plíseň.Máte někdo potuchu o co jde, jestli to jde postříkat?Zaujal mne způsob řízkování v podobném tématu na těchto stránkách.Nerad bych si na zahradu přitáhl nějaký sajrajt.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.122 (?), 8.2.2009 17:11

Jestli myslíte takový chloupky:

www.uspza.cz/obrazky5/11-kdoulon_02_big.jpg

Tak to je úplně normální. Pokud se toho chcete zbavit můžete to postříkat třeba benzínem a zapálit! Plamenomet, atomová bomba nebo napalm taky určitě pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.34 (?), 8.2.2009 19:08

Ano, je to dost podobné.Můžete mi, prosím,objasnit co to je?I když si myslím, že ten povlak byl masivnější.Kdouloň jsem viděl na vlastní oči až loni napodzim.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.44 (?), 8.2.2009 19:10

Kdoule je přece chlupatá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.34 (?), 8.2.2009 20:44

Tak to jste mně dostal..Teď jsem si vyhledal na netu nějaké fotky, některé šly zvětšit, a pořádně prohlédl.Některé jsou tak, jak jsem je viděl.Jiné jsou zřejmě něčím přeleštěny.Na svoji omluvu bych dodal, že jsem ji loni viděl prvně, a v popisech jsem našel jen to, že jsou žluté, mají tvar jablka nebo hrušky, Nenašel jsem ale, že jsou chlupaté jak otřískaný tenisák.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.122 (?), 8.2.2009 23:19

Ano, je to tak. Pokud jste to z mé ironické odpovědi nepochopil tak se omlouvám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.100 (?), 9.2.2009 6:48

Jo, vzali je kremem na boty.

Muze to byt jiny kultivar, anebo plod kdoulovce. Coz neni to same jako kdoule a plod je hladky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
DJholy - (31) - 110.102 (?), 29.5.2009 13:26

Dobrý den.

Ctěl jsem se jen zeptat, před pěti lety jsem dostal (odkopek) kdoule, každý rok bohatě kvete ale plody žádné.Tak nevím zda musejí být kvuli opilení dvě, nebo je nějáká plonková.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.118 (?), 29.5.2009 20:45

Zajímavá otázka:

Je to zvláštní, ale kdoule budou asi samosprašné (na rozdíl od dalších blízce příbuzných rostlin - jabloní a hrušní) : znám situaci na dvou místech (stovky km od sebe): je tam vždy po jednom keři, široko daleko další keř kdoule (nejspíše) není a opravdu plodí. (Anebo že by byly schopny opylení pylem hrušní, jabloní, kdoulovců???)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika